Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠPATNÉ SVĚDOMÍ

  (Ne)schopná policie? Ještě že se vrah z tramvaje přišel udat! A co další neobjasněná vražda?

  26.05.2016 09:20 / krimi google+ twitter facebook

  Ještě že existuje lidské svědomí, které většinou dožene každého. Jinak by totiž pražští kriminalisté zřejmě nikdy nerozpletli brutální vraždu ženy (+64) z tramvaje č. 17 z roku 2014. Pachatel se ve středu přišel udat sám! Kuriózní je, že mu policisté nejdříve nevěřili a pomalu ho chtěli poslat domů!

  Vražda tramvaj lupa
  Takhle nějak asi vypadá vrah ženy z tramvaje č. 17! | Archiv/koláž TV Nova

  Říká se, že bez svědomí není vědomí! V případu brutální vraždy nevinné ženy v tramvaji na zastávce U Libušského potoka byli policisté v koncích. Muž přišel jakoby nic na policii a řekl, že je vrah. Když viděl, že mu muži zákona nevěří, vytáhl z kapsy pistoli a položil ji na stůl. Motivem jeho činu byla prý loupež.

   

  Policie je v tomto případu hodně pokrytecká. Místo toho, aby přiznala „porážku“ a chybu, tak kromě jedné věty, kterou navíc sdělila státní zástupkyně, řekla jen, že se k ničemu dál zatím vyjadřovat nebude.


  „Mohu potvrdit, že byl zadržen podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchané v tramvaji. Bližší informace zatím nebudeme potvrzovat,“ řekla šéfka pražských žalobců Štěpánka Zenklová.  

  Pouze díky svědomí, které dohnalo pachatele dva roky staré vraždy z pražské tramvaje, se policii případ podařilo objasnit. Jinak by nejspíš skončil jako další z krimi pomníčků!
   

   

  Pachatel přímo zadržen nebyl! Zadržet se vlastně nechal sám. Kdyby ho nehryzalo svědomí, nepřišel by a případ by nejspíš skončil jako další krimi pomníček. Těch je v policejních statistikách poměrně dost.

   

  Podobně například vypadá brutální vražda Soni Ileové z Jindřichova Hradce. Tu před téměř osmi lety uškrtil a hodil do řeky Nežárky neznámý pachatel. Po čtvrt roce ji nahou na hranici s Táborským okresem objevili rybáři. Ač policie vyslechla desítky svědků, posbírala na 400 vzorků DNA a krátce po činu se dušovala, že dopadení pachatele je otázkou pár týdnů, ten zatím běhá po svobodě.

   

  Přitom doposud není přesně jasný motiv činu, ani jak se žena do řeky dostala. Před Vánoci 2008 zmizela z podnikového večírku a od té doby není jasné, co se dělo potom. Policisté podezírali členy rodiny, avšak nikomu čin neprokázali. Kde je tedy vrah? Dopadne to stejně jako s tramvajovým vrahem, kterého dohnalo svědomí, anebo tenhle pachatel opravdu svědomí nemá?

  nely | bleskove.cz

  Témata: Policie, vražda
  Komentáře ke článku
  loading...