Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEBEZPEČNÝ KONÍČEK!

  Soudce potrestal muže, který rozebíral raketovou hlavici v garáži! Obžalovaný při explozi přišel o obě nohy, ruku a svého bratra!

  16.05.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Obrovská tragédie se stala před dvěma lety, když nyní osmatřicetiletý muž se svým o deset let mladším bratrem vyrazili do výcvikového tábora v Libavé! Pod zemí našli raketovou hlavici, kterou se rozhodli v garáži i s kamarády rozebrat! Munice ale vybuchla a zabila jednoho muže! Soud nyní potrestal podmínkou hlavního aktéra rozebírání!

  munice lupa
  Policisté varují, aby nikdo nalezenou munici nerozebíral. Lidé by s ní neměli ani manipulovat. | Policie ČR

  Sourozenci měli vášnivý koníček. Společně vyráželi hledat ukryté munice z války a následně je zkoumali. A právě to se jim stalo osudným. Jednoho březnového dne našli v Libavé raketovou hlavici, kterou odvezli domů do Vítkova a v garáži se ji rozhodli rozebrat. K nim se přidala jejich kamarádka a kamarád.

    

  Soud potrestal muže, který společně s bratrem a kamarády rozebíral v garáži raketovou hlavici. Při demontáži munice explodovala!
   

  Při rozebírání však munice explodovala. Následky byly zničující. Mladší z bratrů výbuch nepřežil, osmadvacetiletá kamarádka skončila s trvalým poškozením mozku a přišla o nohu, devětadvacetiletý kamarád přežil s těžkými následky a starší z bratrů přišel o obě nohy a ruku. Státní zastupitelství se jej rozhodlo obvinit z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

   

  Soudce nyní vynesl rozsudek. Klíčové pro něj bylo právě svědectví muže, který přežil. „Obžalovaný byl tím, kdo začal hlavici demontovat,“ uvedl svědek. Soudce vzhledem k trvalým následkům obžalovaného určil mírný trest. Uložil mu podmínku na dva roky. „Omlouvám se za to, co se stalo. Do budoucna se budu snažit, abych to alespoň nějakým způsobem napravil,“ řekl invalida.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...