Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BEZPÁTEŘNÍ BANKÉŘ?

  Bankéř před soudem! Prý vydíral obchodníka a vyhrožoval mu Čečenci!

  20.04.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Před soudem v Praze stanul finanční analytik Vít Šindelář, kerého obžaloba viní z vydírání a vyhrožování! Údajně se vydával za elitního policejního detektiva, po podnikateli prý požadoval pět milionů korun za utajení diskrétních informací a nakonec mu pak měl i vyhrožovat, že na něj pošle Čečence!

  peníze lupa
  Bankéř měl žádat po podnikateli pět mega za to, že nezveřejní tajné informace o jeho podnikání. | Internet

  Bývalému bankéři hrozí za mafiánské chování až 12 let vězení. On sám svou vinu ale kategoricky odmítá. Tvrdí, že se stal obětí komplotu, že vydíraného obchodníka vůbec nezná, nic po něm nepožadoval ani nikomu nevyhrožoval. Státní zástupce je ale přesvědčen o opaku!  

  S podnikatelem vydírání nehnulo, na policii se obrátil až poté, co mu bankéř hrozil útokem ze strany Čečenců.
   

   

  K nechutným praktikám se měl Šindelář uchýlit v době, kdy pracoval jako finanční analytik České exportní banky. Vytipoval si bohatého obchodníka a z nově zakoupené SIM karty mu poslal zprávu, ať se mu ozve, že má pro něj životně důležitou informaci. Podnikatel se pisateli skutečně ozval. Neznámý muž se mu představil jako elitní policejní detektiv. Hlas v telefonu byl softwarově upraven, aby nebyl k poznání. Pak mu řekl, ať přinese na nádraží v Praze pět milionů korun, jinak prý prozradí, že obchodníkovy firmy v USA jsou fiktivní a že sám podnikatel se chlubí falešným docentským titulem.

   

  Podnikatel ale na nádraží s miliony v tašce nedorazil, a tak vyděrač ještě přitvrdil. Začal muži vyhrožovat útokem Čečenců. To už se o život svůj i rodiny začal obávat a vše oznámil na policii. Ta loni v létě Šindeláře zadržela. U soudu ale bývalý bankéř tvrdí, že s případem nemá nic společného. Na otázky soudu i státního zástupce ale odmítl odpovídat. Soudní líčení bude pokračovat v červnu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...