Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zákeřná babička!

  Nechutné! Babička měla opít a uspat vnoučka a pak podpálit dům!

  12.04.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Krajský soud v Ústí nad Labem začal projednávat šokující případ z loňského léta. Babička měla nejprve uspat alkoholem a prášky svého třináctiletého vnuka a pak podpálila dům, ve kterém dítě spalo! Důvod jejího ohavného činu je jen těžko uvěřitelný. Šlo jí totiž o to, vytřískat z pojišťovny prachy!

  požár lupa
  Kvůli zoufalé finanční situaci podpálila podle žalobce žena dům, kde spal její vnuk. | HZS ČR

  Invalidní důchodkyně Irena Pravdová z Modré na Děčínsku měla vnuka v pěstounské péči a potýkala se s dluhy, dlužila asi 400 tisíc korun. Situaci se rozhodla řešit hodně drsným způsobem, vnoučka se pokusila zabít. Nebýt pohotové sousedky, už by tu chlapec zřejmě nebyl!

   

  Státní zástupce Vladimír Jan u soudu uvedl, že obžalovaná nejprve dítěti podala alkohol s tlumícími léky, aby usnul. Pak na dvou místech v domě založila požár a šla si lehnout k chlapci do pokoje. Požáru si naštěstí všimla sousedka a začala chlapci do okna házet kamení, aby ho vzbudila. Jen díky tomu se vnuk i obžalovaná dostali včas ven z domu! Dům doslova lehl popelem a babička se pak snažila získat z pojistek přes čtyři miliony korun. Pojistné plnění jí ale nakonec proplaceno nebylo. Ženě hrozí za pokus vraždy dítěte až výjimečný trest.  

  Kvůli dluhům se babička pokusila zavraždit vnuka! Omámila ho alkoholem a léky a pak zapálila dům, ve kterém oba spali. Žena ale vinu u soudu popírá.
   

   

  Babička u soudu vinu kategoricky popřela. Pokud prý oheň nezaložil úmyslně někdo třetí, musela požár způsobit technická závada. Upozornila například na zastaralou elektroinstalaci v domě. Státní zástupce ale má jasno. Dva dny před vypuknutím požáru poslala obžalovaná insolvenční správkyni dopis, kde mimo jiné psala, že ji svým jednáním donutila k tomu nejhoršímu, a to vzít sobě a vnukovi život. V té době pak na benzínce koupila necelé dva litry benzinu. Žena ale tvrdí, že benzín koupila do křovinořezu a to, co psala v dopise, ve skutečnosti neměla v úmyslu provést.

   

  Právě insolvenční správkyně a manžel, se kterým se rozvádí, jí podle jejích slov měli házet klacky pod nohy. Soud zamítl zadlužené ženě oddlužení a vyhlásil konkurz. Ženě tak hrozilo, že přijde o dům, v němž s vnukem žila. „Prodej domu s pozemky byl podle insolvenční správkyně jediný způsob, jak umořit dluhy. Cena domu je mnohem vyšší než dluhy a šlo to řešit jinak, než tak, že přijdu já a vnuk o střechu nad hlavou," řekla babička ve své výpovědi.

   

  Soud bude případ pokusu vraždy řešit do konce týdne. Důležité budou hlavně výslechy svědků. Obžalovaná je ve vazbě.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...