Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Za smrt nemůže!

  Policista zastřelil ženu! Od soudu odešel s čistým štítem!

  01.04.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Policejní honička se zfetovaným řidičem skončila před čtyřmi lety v pražském Zlíchově zmařeným lidským životem! Strážci zákona se snažili auto zastavit a jeden z nich po něm proto opakovaně vystřelil! Zabil ženu, která seděla na místě spolujezdce! Soudkyně rozhodla o tom, že je bývalý policista nevinný!

  Zbraň lupa
  Soudkyni přesvědčil hlavně zvukový záznam, ze kterého vyplývá, že policista o ženě v autě nevěděl. | Thinkstock

  Muži hrozilo za usmrcení z nedbalosti až šest let za mřížemi. Soudkyni však o jeho nevině přesvědčil hlavně zvukový záznam z vozidla, ze kterého vyplývá, že si muži zákona mysleli, že je ujíždějící řidič ve vozidle sám. „Musím zdůraznit, že záznamy byly pořizovány během celého incidentu, kdy policisté nemohli předpokládat, jak celá událost skončí," řekla předsedkyně senátu Veronika Cukertová.

    

  Bývalý policista, který při honičce zastřelil spolujezdkyni, odešel od soudu nepotrestaný. Hrozilo mu až šest let vězení.
   

  Obžalovaný policista po celou dobu vyšetřování trvá na tom, že za smrt ženy nenese odpovědnost. „Střílel jsem pouze na pravou stranu vozidla, protože jsem chtěl prostřelit pneumatiky,“ uvedl Jiří Tišler. Případ se odehrál v únoru 2012. Když chtěla hlídka zastavit kradené auto, začal řidič ujíždět. Následně naboural do policejního auta a chtěl najíždět na Tišlera. Ten po autě devětkrát vystřelil.

   

  Řidič přesto pokračoval dál v ujíždění, přejel dokonce do protisměru. Po několika stovkách metrů pronásledování z auta utekl, na sedadle auta ale zůstala mrtvá žena. Policisté muže dopadli po osmi dnech. Soud ho potrestal podmínkou.

  pop | bleskove.cz

  Témata: smrt, soud, policista, zbraň, praha
  Komentáře ke článku
  loading...