Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Masakr v horách

  Za vraždu dvou slovenských horolezců padl trest smrti!

  17.03.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Děsivý masakr v pákistánských horách, při kterém byli zavražděni i dva slovenští horolezci, bude potrestán nejvyšším trestem, trestem smrti! Šílenému útoku teroristů z pákistánské odnože Talibanu tehdy unikli jen dva muži!

  Nanga Parbat lupa
  Dva Slováci byli zavražděni v Nanga Parbat v Pákistánu. Soud za to vynesl rozsudek smrti. | Internet

  O trestu smrti rozhodl pákistánský soud, za hromadnou vraždu deseti horolezců a jednoho průvodce zaplatí svým životem Irfán Ulláh. Potrestáno bude i dalších 12 teroristů, a to za svá zvěrstva páchaná také ve školách, na letišti, na policistech i civilistech.

   

  Vražda dvou slovenských horolezců bude potrestána smrtí. Rozhodl o tom pákistánský soud.
   

  Hrůzostrašná krvavá jatka se v táboře na úpatí deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat stala 23. června 2013. Horolezci z několika zemí světa tu tábořili, když je přepadla skupina šestnácti talibanských šílenců. Jejich rukou zemřeli i dva Slováci - profesionální záchranář Horské služby ve Vysokých Tatrách Peter Šperka a zkušený horolezec Anton Dobeš. Na horu vyrazili s ukrajinskou-gruzínskou výpravou a kromě nich islamisté zavraždili také horolezce z Číny, Litvy, Nepálu, Ukrajiny a USA a také jejich pákistánského průvodce. Útěkem se zachránil jen jeden Číňan a horolezec z Lotyšska, který v době masakru nebyl v táboře.

   

  Teroristé byli převlečeni za policisty. Své oběti vytáhli ze stanů a natlačili je do středu tábora, kde je brutálně popravili. K masakru se později přihlásilo hnutí Taliban s tím, že šlo o pomstu za smrt jednoho z talibanských šéfů, který zemřel při útoku bezpilotního letadla o měsíc dříve. Podle pákistánské parlamentní komise, která se případem zabývala, ale zřejmě původním plánem teroristů bylo horolezce unést a pak požadovat výkupné.

   

  Všechny vraždící talibance se podařilo zatknout do dvou měsíců od tragédie. Minimálně jednomu ze zatčených se ale podařilo loni v únoru z vězení uprchnout.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...