Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Kauza roku!

  Náhlý obrat: Nejprve škola tutlala šikanování učitelky, teď chce grázly potichu vyrazit!

  17.02.2016 06:00 / krimi google+ twitter facebook

  Šikana na škole, a obzvlášť, když jde o „ušikanování k smrti“ učitelky, se prostě ututlat moc nedá. Pochopilo to i vedení pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. To nejprve případ, kdy zde skupinka studentů šikanovala pětapadesátiletou učitelku, až z toho žena zemřela, tajilo, teď zvažuje, že viníky vyloučí ze školy.

  Šikana škola lupa
  Mladíci, kteří šikanovali učitelku, mají být vyloučeni ze školy! | LiveLak

  Žena si na děsivé chování puberťáckých spratků několikrát měla vedení školy stěžovat. To nezasáhlo, nic nedělalo a skončilo to tak, že žena psychický teror neustála, zkolabovala a na následky krvácení do mozku nedávno zemřela. Až když se na internetu objevila videa, která se následně dostala do médií, začala škola něco dělat. Opět až na nátlak médií.

   

  Sám ředitel průmyslovky se k ničemu nevyjadřuje, ovšem jeho zástupkyně Taťána Kubíková pro deník Právo uvedla, že nyní řeší, co s viníky dál!

   

  „Poté, co jsme viděli videa, na kterých je zachyceno mnohem hrůznější jednání studentů, než na záznamech, které jsme obdrželi my 12. ledna, jsme se je rozhodli potrestat přísněji, a to vyhazovem ze školy,” sdělila zástupkyně ředitele školy s tím, že další kroky musí konzultovat s magistrátem, který je zřizovatelem zařízení.  

  Pražská průmyslovka nejprve tajila případ šikany učitelky, která zřejmě vlivem stresu a psychického napětí zemřela a nyní chce viníky vyloučit!
   

   

  Přitom podle mnohých lidé z řad veřejnosti, ale i některých studentů či jejich rodičů, by policie měla vyšetřovat i vedení školy, které o problémech vědělo a nic s nimi nedělalo.

   

  „Proboha, tohle tam nebyl první případ, oni to nechají dojít až tak daleko a až poté něco dělají? Ten ředitel by měl okamžitě rezignovat a odejít ze školství. Stejně jako všichni, kterým si paní učitelka stěžovala a oni se na to vykašlali,“ míní jedna z matek studentky školy, která je případem šokována a zvažuje prý, že dceru přemístí na jinou školu ve stejném oboru.

   

  Celou kauzou se zabývá i policie, která vyslýchá nejen podezřelé viníky, ale i svědky z řad studentů i kolegů zesnulé učitelky.

   

  Případ řeší i ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), která se nechala slyšet, že rozhodně nechce spoléhat jen na výsledky prověřování České školní inspekce a chce si jej sama proklepnout.

   

  Paradoxní na tom všem je, že vedení školy odmítá, že by učitelka zemřela na „následky šikany“. Už dříve uvedla, že příčinná souvislost mezi šikanou a úmrtím jejich kolegyně nebyla, na vině byly její zdravotní problémy. K těm však logicky a zcela evidentně nervové a psychické vypětí z nehorázného a bezcitného chování skupinky studentů přispělo a její stav se razantně zhoršil.

   

  „Místo, aby škola pokorně přijala svou chybu, ještě se snaží vyvinit, přitom je ale evidentní, že zavinění z její strany bylo a že zachovala laxní přístup k celému problému. Už z principu jakékoli šikany,“ dodává další z rodičů žáka školy.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, škola, šikana, praha
  Komentáře ke článku
  loading...