Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NELEGÁLNÍ MIGRACE

  Bulhar se snažil do Česka nelegálně převézt 4 Iráčany!

  10.07.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Padesátiletý Bulhar se pokoušel převézt přes hranice 4 Iráčany! Ti neměli žádné platné doklady, které by je opravňovali k pobytu na území České republiky.

  Převaděč lupa
  Převaděč byl vyhoštěn, Iráčani vráceni zpět na Slovensko | Policie ČR

  Převaděč se pokusil přes bývalý hraniční přechod Lanžhot převézt v Mercedesu 4 Iráčany. Vůz s bulharskou značkou se však policistům zdál od začátku podezřelý! 

  Bulhar se autem pokusil ze Slovenska přes hranice propašovat 4 Iráčany!
   

   

  Řidič se strážcům zákona prokázal platnými doklady své země, se zbytkem posádky to však bylo horší. Nikdo z čtveřice žádné platné doklady, které by umožňovali pobyt v České republice, neměl. Bylo tedy zjevné, že přes hranice přejíždějí neoprávněně. Řidiči tak bylo ve zkráceném trestním řízení sděleno podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a navíc byl břeclavským soudem vyhoštěn na dva roky z České republiky. „Čtveřice Iráčanů byla po provedeném správním řízení, v rámci readmisní dohody, vrácena do země, z níž přijela, tedy na Slovensko,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

   

  Policisté z odboru cizinecké policie nestřeží pouze bývalé hraniční přechody, ale hlídkují také v terénu na státních hranicích. Kromě aut a čtyřkolek mají pro tento úkol k dispozici také moderní techniku. „Ze vzduchu mohou monitorovat prostor dronem. Často také využívají přístroj, který dokáže zvenčí zachytit tlukot srdce. Tedy ilegálně převážené osoby v nákladovém prostoru kamiónu,“ dodal Malášek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...