Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UNIKAL Z VÝKOPU

  Masivní únik plynu v centru Prahy! Hasiči evakuovali 500 lidí!

  09.07.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Z výkopu na křižovatce ulic Masná a Rybná unikal v podvečer plyn. Hasiči únik označili za masivní, přivolali i záchranku, plynovou a energetickou pohotovostní službu a evakuovali pět set lidí. Na místě byl i evakuační autobus.

  plyn lupa
  Hasiči museli koncentrace plynu měřit opakovaně | HZS Praha

  Pětistovka pražských obyvatel měla rušný večer. Museli být totiž evakuováni kvůli masivnímu úniku plynu z výkopu na křižovatce ulic Masná a Rybná.  

  Podle hasičů byly naměřené koncentrace nebezpečné.
   

  "Na místo jsme preventivně přivolali záchrannou službu s inspektorem provozu. Byl zřízen štáb velitele zásahu, místo rozděleno do čtyř bojových úseků, byla vypnuta elektřina a zavolána plynová i energetická pohotovostní služba," popsal situaci mluvčí hasičů Martin Kavka.

   

  Po evakuaci pěti set lidí hasiči průběžně měřili koncentraci a plynová pohotovostní služba postupně uzavírala jednotlivé větve plynového potrubí. Na místě byl dokonce evakuační autobus.

   

  "Plyn se podařilo uzavřít až téměř v jedenáct hodin večer," informoval Kavka. Podle něj hasiči opakovaně prováděli měření koncentrací ve všech přilehlých objektech a lidé se tak mohli vrátit do svých domovů.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...