Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  FALEŠNÝ LÉKAŘ

  Několik let se vydával za pediatra!

  02.07.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Devětadvacetiletý muž roky mystifikoval své okolí tím, že je dětský lékař! Navíc padělal lékařské zprávy a recepty na léky!

  Léky lupa
  Na internetu nabízel léky na předpis, od zákazníků si však nechal jen zaplatit a pak se odmlčel | Shutterstock

  Podvodník z Prahy roky tvrdil svému příteli a svému okolí, že je pediatrem jedné z nemocnic v Praze 5. Pro tuto falešnou identitu si vyrobil i vizitky, podle kterých byl nejen lékař, ale i vědecký pracovník!

   

  Svého přítele ošálil prakticky dokonale. Doma měl rozpis služeb, podle kterého pravidelně odcházel do „ordinace“. Přítel ho pak v kariéře lékaře usilovně podporoval a pomáhal mu například i s přípravou na údajné atestace. 

  Falešný lékař podváděl své zákazníky i při svém už ze zásady nelegálním podnikání!
   

   

  Do hledáčku kriminalistů se však dostal ještě z jiného důvodu. Obviněný totiž na internetu nabízel léky, které však smí předepisovat pouze skutečný lékař. Tento vykuk však dokázal podvádět i při tomto protiprávním jednání! „Těch, kterým ve skutečnosti dodal požadované léky, bylo poměrně poskrovnu. Převážně totiž své zákazníky nejprve přiměl, aby mu požadované zboží zaplatili, ale pak jim léky nedodal a poté s nimi přestal komunikovat úplně,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Někteří zákazníci po „lékaři“ požadovali dodání psychotropních látek. Těm po zaplacení smluvené částky zaslal pouze laciné placebo.

   

  „V rámci prošetřování zajistili kriminalisté bezmála dva tisíce e-mailů, prostřednictvím kterých devětadvacetiletý muže nabízel a prodával léky. Také zadokumentovali několik desítek poškozených, kteří jsou nyní svědky popsaného protiprávního jednání,“ dodal Hulan. Při domovní prohlídce pak našli kriminalisté také padělané lékařské zprávy a recepty na léky.

   

  Muž byl již obviněn z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty, za což mu hrozí až pět let za mřížemi. Na svůj rozsudek nyní čeká ve vazbě.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...