Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘECENILI SÍLY

  Belgičtí důchodci se zasekli při výstupu v kopci a museli jim pomoct hasiči!

  22.06.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Nejstrmější neoznačenou cestu si vybral pár osmdesátiletých seniorů z Belgie při prozkoumávání Beskyd. V kopci poblíž Satinských vodopádů v Malenovicích došly dvojici síly. Bezradné důchodce museli vysvobodit hasiči.

  senior lupa
  Belgičtí senioři si z české dovolené přivezou opravdu neobvyklý zážitek | HZS Moravskoslezského kraje

  Dvojice osmdesátiletých turistů z Belgie zaměstnala dvě jednotky moravskoslezských hasičů. Muž a žena se vydali na výlet kolem Satinského vodopádu v Beskydech, když jim došly síly.

   

  Zvolili si nejstrmější a neoznačenou cestu nahoru směrem k silnici.
   

  "Asi deset metrů pod silnicí ale dostali i kvůli vyčerpání strach z uklouznutí a raději si nechali zavolat hasičskou pomoc," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. 

   

  Přivolaní hasiči nemohli věřit svým očím. "Muži již táhlo na osmdesátku a žena zřejmě nemohla být o moc mladší, stáli v prudkém svahu mezi stromy a nemohli dál," dodal Kůdela s tím, že dvojice měla za sebou minimálně padesát metrů v obtížném terénu.

   

   Hasiči proto z auta stojícího na nedaleké silnici navázali lano se sedákem a vytáhli oba belgické turisty nahoru. "Vděční senioři dostali napít a prohlédli jsme je. Byli bez zranění a odmítli jakoukoliv zdravotnickou pomoc či ošetření," doplnil Kůdela.

   

  "Pro každého člověka – a zvláště pro turisty pokročilejšího věku – platí v horách a kopcích jasné zásady - nepřeceňovat své síly a nezkracovat si cestu neprozkoumaným terénem, což platí obzvlášť v zahraničí," uzavřel krajský mluvčí hasičů. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...