Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Ve Stromovce v rybníčku se topila tříletá holčička! Dlouho ji oživovali!

  07.06.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Dlouhé minuty museli lidé oživovat tříletou holčičku a další dlouhé minuty čekat na záchranáře. Nakonec ale drama, které se v navečer odehrálo v pražské Stromovce, dobře dopadlo. Dvě ženy a jeden muž topící se dítě zachránili.

  holka lupa
  Tříletá dívenka naštěstí dramatický zážitek přežila | Pixabay

  Dramatické chvíle se odehrály navečer v jednom horkém dni v pražské Stromovce. V tamním rybníku se brouzdalo zhruba dvacet dětí a ve vedru pořádně dováděly.

   

  Jenže stačila chvíle nepozornosti a tříleté děvčátko se ztratilo rodičům z dohledu. Až posléze ho z vody vytáhla žena, která si v jednom z místních rybníčků topící se holčičky všimla. 

   

  Podle svědků události dívenka nedýchala. 
   

  Přítomní dospělí se ji snažili oživovat, jenže příliš nevěděli, co mají dělat. Naštěstí se tam vyskytla i pohotová studentka Martina V., která se chopila resuscitace správně a dívenku zhruba po patnácti minutách rozdýchala.

   

  Pomáhali jí také další muž a žena, která dívku vytáhla z vody. Ta volala záchranku a podle jejích rad se zachránci z řad laiků chovali při resuscitaci.

   

  Všem jim poté poděkoval starosta Prahy 7 Jan Čižinský na Facebooku: "Rád bych jako starosta zachránkyním poděkoval a navrhl je na vyznamenání za záchranu života," uvedl.

   

  Zároveň také vyzval rodiče dětí ke zvýšené opatrnosti, když jsou u vody. "Zvlášť nebezpečná je situace, že je dětí hodně a potápí se a není tedy vidět, kdo má potíže a kdo se jen schválně potápí. Nyní jsou vedra. Láká to ke koupání. Dávejme prosím všichni pozor," uzavřel Čižinský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...