Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Ve Stromovce v rybníčku se topila tříletá holčička! Dlouho ji oživovali!

  07.06.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Dlouhé minuty museli lidé oživovat tříletou holčičku a další dlouhé minuty čekat na záchranáře. Nakonec ale drama, které se v navečer odehrálo v pražské Stromovce, dobře dopadlo. Dvě ženy a jeden muž topící se dítě zachránili.

  holka lupa
  Tříletá dívenka naštěstí dramatický zážitek přežila | Pixabay

  Dramatické chvíle se odehrály navečer v jednom horkém dni v pražské Stromovce. V tamním rybníku se brouzdalo zhruba dvacet dětí a ve vedru pořádně dováděly.

   

  Jenže stačila chvíle nepozornosti a tříleté děvčátko se ztratilo rodičům z dohledu. Až posléze ho z vody vytáhla žena, která si v jednom z místních rybníčků topící se holčičky všimla. 

   

  Podle svědků události dívenka nedýchala. 
   

  Přítomní dospělí se ji snažili oživovat, jenže příliš nevěděli, co mají dělat. Naštěstí se tam vyskytla i pohotová studentka Martina V., která se chopila resuscitace správně a dívenku zhruba po patnácti minutách rozdýchala.

   

  Pomáhali jí také další muž a žena, která dívku vytáhla z vody. Ta volala záchranku a podle jejích rad se zachránci z řad laiků chovali při resuscitaci.

   

  Všem jim poté poděkoval starosta Prahy 7 Jan Čižinský na Facebooku: "Rád bych jako starosta zachránkyním poděkoval a navrhl je na vyznamenání za záchranu života," uvedl.

   

  Zároveň také vyzval rodiče dětí ke zvýšené opatrnosti, když jsou u vody. "Zvlášť nebezpečná je situace, že je dětí hodně a potápí se a není tedy vidět, kdo má potíže a kdo se jen schválně potápí. Nyní jsou vedra. Láká to ke koupání. Dávejme prosím všichni pozor," uzavřel Čižinský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...