Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  INTERNETOVÝ PIRÁT

  Nelegálně sdílel filmy, teď mu hrozí doživotní chudoba!

  06.06.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Osmapadesátiletý muž tři roky nelegálně sdílel filmy na internetu. Nyní byl odhalen a čekají ho pořádné potíže!

  Hacker lupa
  Nelegálně sdílel filmy, zbytek života bude třít bídu s nouzí | Shutterstock

  Pirát z Českolipska mezi lety 2014 až 2017 ilegálně sdílel na internetu filmy pomocí různých filehostingových serverů několika společností. 

  Během tří let nasdílel celkem přes 152 tisíc filmů, což mu vyneslo 188 tisíc korun!
   

   

  Tímto způsobem muž nasdílel celkem 152 572 filmů, přičemž se společnostmi, se kterými spolupracoval, uzavřel smlouvy o dobíjení kreditu, který získal vždy, když si někdo jeho film stáhnul. Majitelé autorských práv vyčíslili takto vzniklou škodu na 88 milionů. Nejvyšší soud ale výši škody stanovil jinak. „Uvedené rozhodnutí Nejvyššího soudu totiž konstatuje, že z hlediska rozhodování o náhradě škody, kterou pachatel způsobil přečinem porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi podle trestního zákoníku, může být ušlým ziskem poškozeného pouze tzv. marže, kterou má na prodávaném zboží, a která je zpravidla výrazně nižší, než je celková cena prodávaného zboží,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Pachatel sám si pak svým byznysem přišel během tří let na 188 tisíc korun.

   

  Muž je nyní stíhán pro zločin porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi se škodou 15 milionů korun. „V této souvislosti mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody a také doživotní chudoba,“ dodala Baláková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...