Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEHLÍDAL

  Čtrnáctiletý kluk zemřel v bazénu vlastní vinou, ale obvinili plavčíka! Jak to?

  25.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Okresní státní zastupitelství podalo po téměř dvouletém vyšetřování obžalobu na 24letého plavčíka kvůli úmrtí čtrnáctiletého chlapce v akvaparku v Liberci. Hocha nalezli mrtvého v odtokovém potrubí atrakce Divoká řeka. Policie zjistila, že chlapec spolu s kamarády otvor násilně otevřel.

  Koupání lupa
  Z koupání v akvaparku se čtrnáctiletý chlapec už nevrátil | Shutterstock

  Šest let za mřížemi hrozí čtyřiadvacetiletému plavčíkovi, který měl službu v době, kdy se v libereckém akvaparku stala tragédie.

   
  Čtrnáctiletý návštěvník bazénu spolu s kamarády násilím otevřel otvor do potrubí jedné z atrakcí a udusil se tam.
   

  Plavčík podle obžaloby nedával dostatečně pozor a nevšiml si toho, že se parta kluků ochomýtá kolem atrakce Divoká řeka. Tím porušil své pracovní povinnosti.

   

  Chování trojice kluků, kteří v bazénu se zemřelým byli, řešila policie samozřejmě také, tuto část ale soud vyloučil k samostatnému projednání. Soud jim může uložit různá výchovná opatření, ne však vězení.

   

  Podle znaleckého posudku neštěstí způsobili chlapci tím, že násilně otevřeli otvor sání v potrubí Divoké řeky. Čtrnáctiletý chlapec zemřel v aquaparku 3. září 2016.

   

  Když otec chlapce oznámil, že se jeho syn nevrátil domů, začali policisté prohledávat celý bazén. Posléze jej našli udušeného v odtokovém potrubí. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...