Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEHLÍDAL

  Čtrnáctiletý kluk zemřel v bazénu vlastní vinou, ale obvinili plavčíka! Jak to?

  25.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Okresní státní zastupitelství podalo po téměř dvouletém vyšetřování obžalobu na 24letého plavčíka kvůli úmrtí čtrnáctiletého chlapce v akvaparku v Liberci. Hocha nalezli mrtvého v odtokovém potrubí atrakce Divoká řeka. Policie zjistila, že chlapec spolu s kamarády otvor násilně otevřel.

  Koupání lupa
  Z koupání v akvaparku se čtrnáctiletý chlapec už nevrátil | Shutterstock

  Šest let za mřížemi hrozí čtyřiadvacetiletému plavčíkovi, který měl službu v době, kdy se v libereckém akvaparku stala tragédie.

   
  Čtrnáctiletý návštěvník bazénu spolu s kamarády násilím otevřel otvor do potrubí jedné z atrakcí a udusil se tam.
   

  Plavčík podle obžaloby nedával dostatečně pozor a nevšiml si toho, že se parta kluků ochomýtá kolem atrakce Divoká řeka. Tím porušil své pracovní povinnosti.

   

  Chování trojice kluků, kteří v bazénu se zemřelým byli, řešila policie samozřejmě také, tuto část ale soud vyloučil k samostatnému projednání. Soud jim může uložit různá výchovná opatření, ne však vězení.

   

  Podle znaleckého posudku neštěstí způsobili chlapci tím, že násilně otevřeli otvor sání v potrubí Divoké řeky. Čtrnáctiletý chlapec zemřel v aquaparku 3. září 2016.

   

  Když otec chlapce oznámil, že se jeho syn nevrátil domů, začali policisté prohledávat celý bazén. Posléze jej našli udušeného v odtokovém potrubí. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...