Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEVYBUCHLÁ MUNICE

  Děti vyhrabaly z hlíny funkční granát!

  16.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Při hraní za domem našly děti velmi nebezpečný „poklad“! Z hlíny vyhrabaly funkční nevybuchlý granát z druhé světové války!

  Granát lupa
  Funkční granát děti vyhrabaly z hlíny za domem | csla.cz

  Funkční granát vyhrabaly z hlíny děti v Meclově na Domažlicku, když si hrály za domem. Šokovaný otec dětí na místo okamžitě přivolal policii. 

  Funkční granát našly při hře malé děti!
   

   

  Policisté místo nebezpečného nálezu zajistili a zamezili přístup nepovolaným osobám. Následně místo střežili až do příjezdu přivolaného pyrotechnika. „Příslušník Pyrotechnické služby Policie České republiky po příjezdu a po prohlídce předmětu sdělil, že se jedná o munici z druhé světové války – americký granát MK2 s rozbuškou,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Následně si pyrotechnik granát převzal a odvezl k likvidaci.

   

  Policie vzhledem k tomuto případu také upozorňuje občany, aby s žádnou nalezenou municí nikdy nemanipulovali. „Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky. Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci. Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob,“ dodala Brožová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...