Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEVYBUCHLÁ MUNICE

  Děti vyhrabaly z hlíny funkční granát!

  16.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Při hraní za domem našly děti velmi nebezpečný „poklad“! Z hlíny vyhrabaly funkční nevybuchlý granát z druhé světové války!

  Granát lupa
  Funkční granát děti vyhrabaly z hlíny za domem | csla.cz

  Funkční granát vyhrabaly z hlíny děti v Meclově na Domažlicku, když si hrály za domem. Šokovaný otec dětí na místo okamžitě přivolal policii. 

  Funkční granát našly při hře malé děti!
   

   

  Policisté místo nebezpečného nálezu zajistili a zamezili přístup nepovolaným osobám. Následně místo střežili až do příjezdu přivolaného pyrotechnika. „Příslušník Pyrotechnické služby Policie České republiky po příjezdu a po prohlídce předmětu sdělil, že se jedná o munici z druhé světové války – americký granát MK2 s rozbuškou,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Následně si pyrotechnik granát převzal a odvezl k likvidaci.

   

  Policie vzhledem k tomuto případu také upozorňuje občany, aby s žádnou nalezenou municí nikdy nemanipulovali. „Nebezpečí nalezené munice tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky. Policisté pyrotechnické služby si převezmou předmět k likvidaci. Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob,“ dodala Brožová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...