Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEVÝHODY STARÉHO DOMU

  Hasiči si mákli! V Olomouci se propadl strop bytu, všichni museli pryč!

  14.05.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Strop rekonstruovaného bytu se propadl ve starším bytovém domě v Univerzitní ulici v Olomouci. Hasiči při zásahu použili speciální techniku, která se používá při závalech. Nikdo nebyl zraněn, ale obyvatelé museli z domu pryč.

  strop lupa
  Strop bylo nutné podepřít vzpěrami | HZS Ol. kraje

  Vodní laguna, která vznikla kvůli nedávným přívalovým dešťům, zatížila střechu starší bytovky natolik, že se v rekonstruovaném bytě začal propadat dřevěný strop.

   

  Přivolaní hasiči museli použít speciální techniku, která se používá při závalech.
   

  Hasiči si na místě pořádně mákli. "Nejprve odčerpali lagunu ze střechy a potom celý propadlý strop postupně rozebírali a materiál vynášeli na volné prostranství před dům. S likvidačními pracemi pomáhali také dobrovolní hasiči města Olomouce,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

   

  Kvůli rozsahu poškození přivolali hasiči k události i statika. Ten po kontrole objektu hasičům doporučil, aby střechu podepřeli a zpevnili nejen propadlý strop v bytě těsně pod střechou, ale také strop v bytě o patro níž.

   

  Hasiči proto v dolním bytě postavili konstrukci, která strop zpevnila. „Obyvatelé tohoto bytu museli vyhledat náhradní ubytování, protože celý dům je nyní neobyvatelný,“ doplnila mluvčí Hacsiková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...