Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁLEM SPADLO

  Tříleté dítě stálo v okně, nezodpovědný otec usnul a nic netušil!

  13.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Dítěti stojícímu v okně hrozil pád z desetimetrové výšky. Muž, který ho hlídal, usnul a o ničem nevěděl. Vše vyřešili až pardubičtí strážníci. Jeden z nich se k oknu dostal po římse z vedlejšího bytu.

  dítě lupa
  Dítě v okně křičelo a plakalo, ale spící muž ho neslyšel | Pixabay

  Pláčem a křikem se snažilo v Pardubicích přivolat někoho na svou záchranu tříleté dítě, které stálo v okně. Okno přitom bylo v desetimetrové výšce nad zemí, takže dítě, jehož pohlaví strážníci nezveřejnili, bylo v přímém ohrožení života.

   

  Dítě zachránil statečný strážník, který za ním vlezl po úzké římse z okna vedlejšího bytu.
   

  "Okno mělo jen přízemní zábradlí, takže pokud by se dítě rozhodlo, že postoupí dále, spadlo by z deseti metrů přímo na chodník pod domem," popsala nebezpečnou situaci mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

   

  Strážník Lukáš Kamaryt, který se na římsu vydal, měl před sebou mimořádně těžký úkol. Vedl si však skvěle. "Pohled na malé dítě, které je jen krůček od pádu z budovy, zajistil, že jsem ani na vteřinu nepřemýšlel o vlastním bezpečí a snažil jsem se zajistit to jeho," poznamenal skromně Kamaryt.

   

  Až překonal římsu a dostal se k dítěti, zabouchal na zavřenou část okna. "Z okna se vyklonil rozespalý muž, který se divil, co zde městská policie pohledává," informovala mluvčí Uskobová.

   

  Jeho nechápavý pohled srovnal Kamaryt slovy, ať si okamžitě zajistí dítě a otevře dveře do bytu, že za nimi je další uniformovaný muž, který mu vše vysvětlí. Druhý strážník s mužem, který byl přítel matky dítěte, probral nebezpečnou situaci, která se stala jeho vinou.

   

  "Muž měl sotva odrostlé batole na starosti. Ovšem tuto starost pojal po svém a usnul. Dohled nad svěřencem tak nebyl žádný," vysvětlila Uskobová. Strážníci informovali o ohrožení dítěte sociální odbor. 

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...