Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POZNÁTE HO?

  Podvodník si nechal voperovat kardiostimulátor!

  11.05.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Pražští kriminalisté řeší netradiční podvod, kterého se měl dopustit neznámý muž pod falešnou identitou. Podle policie si nechal voperovat kardiostimulátor na cizí kartu pojištěnce a tím způsobil nemocnici a pojišťovně škodu ve výši tři čtvrtě milionu korun.

  podvodník lupa
  Nechal si dát kardiostimulátor, měl cizí kartičku pojišťovny | Policie ČR

  Daniel Aubrecht. Tak si říká muž na fotografii, který podvedl nemocnici a zdravotní pojišťovnu. Na cizí kartičku pojištěnce si nechal voperovat v pražské nemocnici kardiostimulátor.

   

  Muž se tehdy, a možná i teď, vydává za někoho jiného.
   

  "Dopátrali jsme se jeho bývalé přítelkyně, se kterou muž žil asi tři roky. Jak se později zjistilo, tak i s ní žil pod cizí identitou," popsal pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

   

  Muž byl původně ošetřen v druhé polovině roku 2012 v nemocnici v Kolíně, odkud byl převezen do nemocnice v Praze 4. Tam byl dvakrát hospitalizován, přičemž mu lékaři voperovali zmiňovaný kardiostimulátor.

   

  Následně muž absolvoval ještě několik kontrol. "Na poslední, která měla být v květnu 2017, nepřišel," doplnil Daněk.  Policii byl případ ohlášen v srpnu 2017 a byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, za což hrozí až osm let odnětí svobody. 

   

  Podvodník svým jednáním způsobil škodu třičtvrtě milionu korun. "Jestliže muže na fotografii někdo poznává, nebo má informace o jeho místě pobytu, ať se ozve na linku 158," uzavřel policejní mluvčí.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...