Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ

  Do devítiletého kluka při fotbale uhodil blesk! Přežil to!

  11.05.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Před silnou bouřkou se neschoval devítiletý chlapec z Klenčí pod Čerchovem a dál hrál fotbal. Jenže do něj nebo blízko něj udeřil blesk. Chlapec zůstal v bezvědomí ležet a musel pro něj přiletěl vrtulník.

  Bouřka lupa
  Na bouřku málem doplatil devítiletý chlapec | archiv

  O život málem přišel kvůli fotbalu devítiletý chlapec z Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku. Byl právě na tréninku, když začala silná bouřka.

   

  Po úderu blesku zůstal malý fotbalista bezvládně ležet na zemi.
   

  Záchranáři po příjmu tísňového volání zalarmovali všechny dostupné síly – na místo vyjely sanitky s lékařem a bez lékaře a přiletěl vrtulník. Na pomoc s automatizovaným externím defibrilátorem vyjeli také hasiči.

   

  Malý pacient zůstal po výboji ležet v bezvědomí na zemi a svědci na místě okamžitě zahájili oživování dle instrukcí operátora tísňové linky.

   

  Blesk naštěstí prý neudeřil přímo do dítěte, ale nedaleko něj, což mu nejspíš zachránilo život. Díky včasnému zásahu záchranářů se ho tak podařilo zachránit. Chlapec skončil po letu záchranářským vrtulníkem ve Fakultní nemocnici v Plzni.  

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...