Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEPOCHOPITELNÝ VANDALISMUS

  Studentka umění poškodila morové sousoší!

  14.04.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Třiadvacetiletá cizinka, která na vysoké škole studuje umění, poškodila sochu z 18. století. Po sousoší začala lozit a skákat, prý aby se protáhla po dlouhé cestě autobusem!

  Mariánské sousoší lupa
  Dívka na sousoší ulomila ruku svatého Prokopa | Policie ČR

  Studenty z Holandska přivezl zájezdový autobus na náměstí do Stráže pod Ralskem na Českolipsku. Ihned po vystoupení se od skupinky oddělila mladá studentka, která se vydala k Mariánskému morovému sousoší. 

  Před zrakem policisty začala lozit a skákat po morovém sousoší!
   

   

  Dívka začala po sousoší lozit a skákat. Nakonec se zavěsila na sochu svatého Prokopa, ulomila jí levé předloktí a zřítila se na zem! „Její pád zaregistroval policejní vyšetřovatel, který stál před budovou místního obvodního oddělení policie, jenž se rovněž nachází na strážském náměstí,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Policista studentku odvedl rovnou na služebnu, kde dívka do protokolu vypověděla, že po soše lozila proto, že si po dlouhé cestě autobusem potřebovala protáhnout tělo. Kolik bude oprava sochy stát, zatím není jasné, podle odhadů zástupců radnice to bude více než deset tisíc.

   

  „Z vandalského činu cizinku usvědčila bezpečnostní kamera, která její nepochopitelné chování celé zaznamenala,“ dodala Baláková. Dívce bylo již sděleno podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což jí hrozí až roční vězení.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...