Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Cestou z domů zachránil ženu z hořícího auta!

  07.04.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Policista byl cestou z domů svědkem dopravní nehody. Ani na chvíli nezaváhal a okamžitě přispěchal na pomoc, přičemž z hořícího vozu vyprostil zaklíněnou ženu!

  Sanitka. lupa
  Do příjezdu záchranářů pomáhala policistovi kontrolovat stav zraněné ženy zdravotní sestra | Policejnidenik

  Vážná nehoda se stala na silnici I. třídy č. 7 u obce Jemníky na Kladensku. Osobní vozidlo BMW se střetlo s vozem Renault Master, přičemž vůz BMW byl nárazem odmrštěn na vozidlo Škoda Roomster. 

  Zraněnou ženu hrdinně zachránil z hořícího vozu!
   

   

  Místem nehody se právě vracel domů policista Michal Kasl, který byl právě ve svém služebním volnu. Nezaváhal však ani na okamžik a přispěchal na pomoc. Vozidlo BMW totiž začalo hořet a vnitřní prostor se zaplnil dýmem. Na místě spolujezdce pak zahlédl zaklíněnou ženu. „Policista se snažil otevřít z venku všechny dveře, avšak ani jedny otevřít nešly. Proto se okamžitě rozhodl rozbít okénko u zadních dveří, čímž se mu podařilo dveře otevřít. Ve vozidle byla zaklíněná žena a v bezvědomí,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zraněnou ženu pak vytáhl z hořícího vozu do bezpečí a poskytl jí první pomoc. U dopravní nehody se poté zastavila také zdravotní sestra, která s policistou hlídala stav zraněné ženy až do příjezdu záchranky.

   

  „Podpraporčík Michal Kasl ani v době svého osobního volna nezapomněl význam služební přísahy a svým okamžitým a správným jednáním zachránil lidský život. Zařadil se tak mezi policisty, kteří jsou morálním vzorem nejen pro své kolegy, ale vůbec pro širokou veřejnost. Jsem proto hrdý, že za celou Policii ČR opět mohu našemu kolegovi vyjádřit poděkování a obrovské uznání,“ okomentoval zákrok zachránce policejní prezident Tomáš Tuhý.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...