Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RECIDIVISTÉ DOPADENI

  Čtveřice recidivistů, která řádila na Frýdlantsku, je dopadena!

  10.03.2018 10:00 / krimi google+ twitter facebook

  Kriminalistům se podařilo objasnit 28 případů trestné činnosti, za kterou stála čtveřice recidivistů ve věku od 18 do 27 let.

  Pouta. lupa
  Kriminalisté objasnili hned 28 případů. Za všemi stála čtveřice recidivistů. | ThinkStock

  Kvarteto lapků sužovalo obyvatele v okolí Frýdlantu na Liberecku od poloviny minulého roku do začátku roku letošního. Škála jejich trestné činnosti přitom byla relativně pestrá. 

   

   

  „Lapkové se zaměřili v podstatě na cokoli, co jim mohlo přinést nějaký užitek a samozřejmě také peníze. Včetně opakovaných řízení motorových vozidel přes vyslovený zákaz řízení a k tomu ještě pod vlivem drog, se mladíci dopustili drobných krádeží v obchodech a ve společných prostorách panelových domů. Vloupali se mimo jiné i do sklepů, restauračních provozoven, ale také do rodinného domu a stodoly,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Během svých nájezdů brali vše, co jim přišlo pod ruku a dalo se to rychle prodat. Za sebou nechali škody za téměř osmdesát tisíc korun.

   

  Dlouhá mravenčí práce přivedla kriminalisty na stopu právě této čtveřice, přičemž při konfrontaci nemělo pod tíhou důkazů vůbec žádnou cenu se snažit něco zapírat. „Policejní vyšetřovatel pak každému ze čtyřlístku mladých mužů sdělil obvinění z několika přečinů, ať již maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání či ohrožení pod vlivem návykové látky, tak také z přečinů krádeže, podílnictví a porušování domovní svobody,“ dodal Robovský.

   

  Sedmadvacetiletému muži tak nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Jeho o dva roky mladšímu parťákovi hrozí tentýž trest. Dvacetiletému mladíkovi pak hrozí roky dva a nejmladšímu z čtveřice, teprve osmnáctiletému mladíkovi, hrozí trest nejvyšší, až čtyři roky za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...