Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HAZARDÉR

  Namol opilého řidiče autobusu museli zastavit až sami cestující

  28.02.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Šok zažili lidé, kteří ve Zvoli na Šumpersku nastoupili do linkového autobusu. Během chvilky jim totiž došlo, že za volantem sedí namol opilý šofér (48). Zalarmovali policii a řidiče přiměli zastavit. Ukázalo se, že s jejich životy hazardoval řidič s téměř trojkou v krvi!

  opilý řidič autobusu lupa
  Opilý řidič autobusu skončil v rukou policie | Policie ČR

  Ve Zvoli nastoupilo do linkového autobusu osm cestujících. Jakmile se s nimi ale řidič rozjel, pojali vážné podezření, že je opilý. "Zavolali policisty a řidiče požádali, aby zastavil, že s ním dál cestovat nechtějí," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.  

  Autobusák s téměř trojkou v krvi vezl několik cestujících. Daleko s nimi ale nedojel.
   

   

  Šofér poslechl a s trojicí cestujících počkal na místě do příjezdu hlídky. Ta se nestačila divit. Muž totiž nadýchal 2,78 promile alkoholu. "Opakovaná zkouška ukázala hodnotu lehce přes 2,5 promile. Třetí dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit s tím, že chce odběr krve. Když ho ale policisté odvezli do nemocnice, odběr krve odmítl," uvedla Vybíhalová.

   

  Šofér si vykoledoval obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříleté vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Policisté v souvislosti s případem zároveň žádají ostatní cestující, kteří odešli ještě před jejich příjezdem, aby kontaktovali policii na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...