Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KONTROLY

  V horských střediscích se často šidí!

  09.02.2018 09:00 / krimi google+ twitter facebook

  Ve 20 případech ze 75 kontrol zjistili inspektoři v horských střediscích porušování zákonů.

  Horská chata sníh zima lupa
  Turisté jsou často snadným terčem nekalých praktik | Pixabay

  Zimní turistická sezóna přivádí do hor mnoho milovníků lyžování. V horských střediscích by ale měli být opatrní. Mnohde nejsou dodržovány právní předpisy. "V období zimní turistické sezóny se zaměřujeme na půjčovny, občerstvení, restaurace nebo provozovatele vleků. Zde jsme zatím provedli 75 kontrol. Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve 20 případech," uvádí Česká obchodní inspekce s tím, že nedostatky se převážně týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele.  

  Někde se stále šidí na jídle a pití
   

  Kontroly inspektorů především cílí na poctivost prodeje, dodržování deklarované hmotnosti nabízených pokrmů a objemu nápojů a zákazu používání nekalých obchodních praktik. Dále pak na dodržování informačních povinností (jakým způsobem je spotřebitel seznámen s cenou) a kontrolu náležitostí na vyžádání obdrženého dokladu o zakoupení. ČOI sleduje také měřidla na měření objemu a hmotnosti prodávaných nápojů a jídel. "V některých moravských zimních střediscích prodávající používali váhy bez platného úředního ověření nebo nedodržovali deklarovanou hmotnost porce pokrmu, kdy při kontrole provedené v penzionu, obchodník prodal místo 200 gramů smažených bramborových hranolků pouze 180 gramů. V této lokalitě se také inspektoři setkali s tím, že prodávající v potravinách zdravé výživy účtoval nákup o 40 Kč vyšší v neprospěch spotřebitele," popsali kontroloři.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...