Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DĚSIVÁ JÍZDA

  Děti se vážně zranily na sjezdovce

  04.02.2018 03:03 / krimi google+ twitter facebook

  V Jeseníkách se vážně zranily na sjezdovkách dvě děti, šlo o osmiletou dívenku a desetiletého chlapce. Jesenická horská služba jim poskytovala první pomoc na Ramzové a na Červenohorském sedle.

  Lyžař. lupa
  Na horách se stává mnoho vážných úrazů | Pixabay

  Zběsilá jízda neskončila dobře pro děti v Jeseníkách. Pro osmiletou lyžařku s poraněnou stehenní kostí musel dokonce přiletět vrtulník. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění. I k dospělému bychom přivolali vrtulník, v případě dívky bylo jasné, že Letecká záchranná služba musí pomoct,“ uvedl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. Posádka vrtulníku z Olomouce pak dívku transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.  

  Úrazů dětí zřejmě přibude
   

  Další zraněné dítě potřebovalo pomoc na Červenohorském sedle, kde vjel desetiletý chlapec mimo sjezdovou trať do lesa a narazil do stromu. „Měli jsme podezření na poranění páteře. Kromě toho utrpěl i tržnou ránu na krku. Měl vlastně štěstí, že k poranění došlo jen asi dva centimetry od tepny, kousek vedle a nehodaby měla tragické následky,“ popsal Klimeš. Horští záchranáři i k hochovi povolali vrtulník, ten ale kvůli špatnému počasí nemohl přistát, takž hocha nakonec do nemocnice převezla sanitka, popsal Denik.cz.  Horští záchranáři upozorňují, že v následujících týdnech zažijí Jeseníky vzhledem k postupně pokračujícím jarním prázdninám mnoho hromadných lyžařských zájezdů dětí. Apelují proto na rodiče i pedagogy, aby za všech okolností dbali na bezpečí svých svěřenců. "V první řadě by dospělí měli podle náčelníka jesenické horské služby dohlédnout, aby děti nejezdily mimo určené tratě a měly na sobě všechny důležité bezpečnostní prvky," cituje Denik.cz.

   

  mak | bleskove.cz

  Témata: lyžování, děti
  Komentáře ke článku
  loading...