Neděle 18. února 2018
svátek má Gizela, zítra Patrik
  DĚSIVÁ JÍZDA

  Děti se vážně zranily na sjezdovce

  04.02.2018 03:03 / krimi google+ twitter facebook

  V Jeseníkách se vážně zranily na sjezdovkách dvě děti, šlo o osmiletou dívenku a desetiletého chlapce. Jesenická horská služba jim poskytovala první pomoc na Ramzové a na Červenohorském sedle.

  Lyžař. lupa
  Na horách se stává mnoho vážných úrazů | Pixabay

  Zběsilá jízda neskončila dobře pro děti v Jeseníkách. Pro osmiletou lyžařku s poraněnou stehenní kostí musel dokonce přiletět vrtulník. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění. I k dospělému bychom přivolali vrtulník, v případě dívky bylo jasné, že Letecká záchranná služba musí pomoct,“ uvedl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. Posádka vrtulníku z Olomouce pak dívku transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.  

  Úrazů dětí zřejmě přibude
   

  Další zraněné dítě potřebovalo pomoc na Červenohorském sedle, kde vjel desetiletý chlapec mimo sjezdovou trať do lesa a narazil do stromu. „Měli jsme podezření na poranění páteře. Kromě toho utrpěl i tržnou ránu na krku. Měl vlastně štěstí, že k poranění došlo jen asi dva centimetry od tepny, kousek vedle a nehodaby měla tragické následky,“ popsal Klimeš. Horští záchranáři i k hochovi povolali vrtulník, ten ale kvůli špatnému počasí nemohl přistát, takž hocha nakonec do nemocnice převezla sanitka, popsal Denik.cz.  Horští záchranáři upozorňují, že v následujících týdnech zažijí Jeseníky vzhledem k postupně pokračujícím jarním prázdninám mnoho hromadných lyžařských zájezdů dětí. Apelují proto na rodiče i pedagogy, aby za všech okolností dbali na bezpečí svých svěřenců. "V první řadě by dospělí měli podle náčelníka jesenické horské služby dohlédnout, aby děti nejezdily mimo určené tratě a měly na sobě všechny důležité bezpečnostní prvky," cituje Denik.cz.

   

  mak | bleskove.cz

  Témata: lyžování, děti
  Komentáře ke článku
  loading...