Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HRŮZNÝ ČIN

  Syn usmrtil svoji matku!

  26.01.2018 10:00 / krimi google+ twitter facebook

  Krajští kriminalisté vyšetřují druhou vraždu tohoto roku. 34letý syn smrtelně ublížil své matce, následně sám přivolal záchranáře a poskytoval první pomoc.  Hrozí mu až osmnáctiletý trest.

  Alkohol. lupa
  Vraždu spáchal pod vlivem alkoholu | Policejnidenik

  Kriminalisté vyšetřují úmrtí 54leté ženy v obci Přepeře na Turnovsku, o jejíž smrti se policisté operačního střediska dozvěděli od Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. "Na tísňovou linku zdravotnických záchranářů volal muž a žádal výjezd lékaře ke své matce, která v důsledku špatného zdravotního stavu zkolabovala," popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Do příjezdu posádky  pomáhala dispečerka volajícímu s resuscitací po telefonu. Po příjezdu si následně ženu převzali profesionální zdravotníci a v resuscitaci pokračovali. "Životní funkce se jim ale nepodařilo obnovit a museli konstatovat úmrtí. Zdravotníci zklidňovali i syna, který je přivolal a byl značně agresivní," vylíčila.  

  Agresivní syn často popíjel alkohol
   

  Kromě policejního výjezdu z Územního odboru Semily přijeli k úmrtí ženy i krajští kriminalisté. Ti také nařídili provést soudní pitvu, neboť žena měla na svém těle zranění, která si zřejmě nemohla způsobit sama. Pitva měla určit jednak přesnou příčinu smrti, ale i mechanismus vzniku těchto zranění. Na základě dalších zjištěných skutečností kriminalisté 34letého syna zemřelé ženy zadrželi a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání násilného trestného činu. "Podle všeho syn po předešlé hádce a pod vlivem alkoholu fyzicky napadl svou matku a následně ji usmrtil," uvedla Vlasta Suchánková.

   

  Aby se muž, který často požívá alkohol a má sklony k agresivitě, podobného jednání opětovně nedopustil, byl vzat do vazby. "V případě podání obžaloby a uznání viny mu před soudem hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí.

   

  Během ledna 2018 je to již druhá vražda, kterou krajští kriminalisté v Libereckém kraji vyšetřovali a ve velmi krátké době objasnili. První se stala 5. ledna 2018 ve večerce  v liberecké části Vratislavice, kde 39letý muž usmrtil prodavačku. Sám pak přivolal policisty a vydával se nejen za jednu z obětí trestného činu, ale i „poskytovatele“ první pomoci smrtelně zraněné ženy. Podobně se zachoval i obviněný z druhé letošní vraždy, kdy sám přivolal a s pomocí dispečerky ZZS LK resuscitoval po telefonu matku, které sám ublížil.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...