Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KRADENÉ AUTO

  Cizinec ujížděl policistům v kradeném autě na letních gumách!

  20.01.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Šestadvacetiletý cizinec se snažil převézt kradené auto z Německa do Polska. Na zledovatělé silnici ho však zradily letní gumy.

  Kabriolet BMW lupa
  Řidič z jedoucího auta vyskočil a dal se na útěk přes pole | Policie ČR

  Cizinec převážel kradený kabriolet BMW M6 z německého Mnichova do Polska. Po pět set kilometrů dlouhé cestě ho však zaskočil sníh na Liberecku.

   

  Policejní hlídka v Novém Městě pod Smrkem se za sportovním vozem, podezřele se ploužícím sněhem, vydala. Řidič ale pokynů k zastavení nedbal a dál se snažil ujíždět směrem k hraničnímu přechodu s Polskem. Jelikož byl vůz na letních pneumatikách, byly veškeré snahy ujet policistům na zledovatělé silnici marné. „O několik okamžiků později najel mladík na krajnici a z černého BMW, ještě za jízdy, vyskočil. Nechal tak vozidlo setrvačností se pohybující kupředu napospas svému osudu,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

  Když vyskočil z vozu, ještě se tři kilometry snažil před policisty prchat po svých!
   

   

  Ihned po opuštění vozu se však cizinec pokusil policistům utéct po svých a vrhl se na útěk přilehlým polem a nedalekým lesním porostem. „Pronásledující policista mladíka doslova uhnal. Po téměř třech kilometrech přespolního běhu blátem, sněhem, mokřady a křovisky, byl cizinec u konce svých sil. Policista následně muže, který se nechtěl vzdát a aktivně útočil, za použití donucovacích prostředků zadržel,“ dodal Robovský.

   

  Po zadržení putoval muž na policejní služebnu, kde se podrobil orientačnímu testu na drogy, který vyšel s pozitivním výsledkem. Po provedení neodkladných administrativních úkonů byl přemístěn do policejní cely. Kabriolet v hodnotě přes půl milionu korun zajistili policisté.

   

  Policejní komisař zahájil proti cizinci trestní stíhání pro spáchání zločinu podílnictví a násilí proti úřední osobě a zároveň podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení tak hrozí cizinci až šest let za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...