Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KRADENÉ AUTO

  Cizinec ujížděl policistům v kradeném autě na letních gumách!

  20.01.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Šestadvacetiletý cizinec se snažil převézt kradené auto z Německa do Polska. Na zledovatělé silnici ho však zradily letní gumy.

  Kabriolet BMW lupa
  Řidič z jedoucího auta vyskočil a dal se na útěk přes pole | Policie ČR

  Cizinec převážel kradený kabriolet BMW M6 z německého Mnichova do Polska. Po pět set kilometrů dlouhé cestě ho však zaskočil sníh na Liberecku.

   

  Policejní hlídka v Novém Městě pod Smrkem se za sportovním vozem, podezřele se ploužícím sněhem, vydala. Řidič ale pokynů k zastavení nedbal a dál se snažil ujíždět směrem k hraničnímu přechodu s Polskem. Jelikož byl vůz na letních pneumatikách, byly veškeré snahy ujet policistům na zledovatělé silnici marné. „O několik okamžiků později najel mladík na krajnici a z černého BMW, ještě za jízdy, vyskočil. Nechal tak vozidlo setrvačností se pohybující kupředu napospas svému osudu,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

  Když vyskočil z vozu, ještě se tři kilometry snažil před policisty prchat po svých!
   

   

  Ihned po opuštění vozu se však cizinec pokusil policistům utéct po svých a vrhl se na útěk přilehlým polem a nedalekým lesním porostem. „Pronásledující policista mladíka doslova uhnal. Po téměř třech kilometrech přespolního běhu blátem, sněhem, mokřady a křovisky, byl cizinec u konce svých sil. Policista následně muže, který se nechtěl vzdát a aktivně útočil, za použití donucovacích prostředků zadržel,“ dodal Robovský.

   

  Po zadržení putoval muž na policejní služebnu, kde se podrobil orientačnímu testu na drogy, který vyšel s pozitivním výsledkem. Po provedení neodkladných administrativních úkonů byl přemístěn do policejní cely. Kabriolet v hodnotě přes půl milionu korun zajistili policisté.

   

  Policejní komisař zahájil proti cizinci trestní stíhání pro spáchání zločinu podílnictví a násilí proti úřední osobě a zároveň podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení tak hrozí cizinci až šest let za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...