Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  MILIONOVÉ ÚNIKY

  Zásah u Rittigových advokátů!

  19.01.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Policie zasahovala v pražské advokátní kanceláři kvůli daňovým podvodům za desítky milionů korun. Podle webu Info.cz byli detektivové v kanceláři MSB Legal, tedy právníků lobbisty Ivo Rittiga.

  Rittig lupa
  Kolem Ivo Rittiga je příliš mnoho podivných událostí | Archiv

  Národní centrála proti organizovanému zločinu, expozitura Hradec Králové, zahájila trestní stíhání dvou osob pro zločin zkrácení daně. MSB Legal měl připravit stát o téměř 40 milionů korun. „Svým jednáním měli zkrátit daň z příjmu nejméně o 38 milionů korun,“ uvedli žalobci.  

  Nejasnosti kolem Komárka a tajných odposlechů
   

  Podle informací Lidových novin je zmíněný zásah výsledkem několikaletého šetření. Na MSB Legal ukázal v prosinci Jiří Komárek, bývalý vysoce postavený důstojník protimafiánské policie. Podle jeho informací se advokát kanceláře MSB Legal David Michal zajímal o vyšetřovatele pražské kriminálky Pavla Nevtípila, jestli nebyl zadržen. 

   

  Lidové noviny také citují, co přesně řekl u soudu Komárek. „Když se (Michal – pozn. red.)dovídá, že pan Nevtípil není mezi zadrženými, tak to do telefonu komentuje slovy:,Tak ten Nevťa (myšleno Nevtípil – pozn. red.) zadržen nebyl,‘“ sdělil soudu Komárek. Podle něj Michal ještě dodal: „To jsem si tedy oddech. Ten byl pro nás klíčový v době, kdy probíhalo Čapí hnízdo.“ (Vyšetřování Čapího hnízda začalo v roce 2015) Komárek přitom vychází z odposlechů v kanceláři Davida Michala.

   

  Komárkova slova ale zpochybnila šéfka pražských vrchních žalobců Bradáčová. „Pan obviněný Komárek obsah odposlechu vámi označené věci nezná a ani je znát nemůže, neb se s nimi nikdy neseznámil. V tomto kontextu je třeba hodnotit obsah i validitu jeho slov. Kvalitu a motivaci obhajoby obviněných obecně blíže nekomentujeme,“ napsala v prosinci Lidovým novinám. Rozpor kupodivu může souviset s tím, že si Komárek u soudu popletl kauzy, ze kterých odposlechy čerpal.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...