Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MILIONOVÉ ÚNIKY

  Zásah u Rittigových advokátů!

  19.01.2018 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Policie zasahovala v pražské advokátní kanceláři kvůli daňovým podvodům za desítky milionů korun. Podle webu Info.cz byli detektivové v kanceláři MSB Legal, tedy právníků lobbisty Ivo Rittiga.

  Rittig lupa
  Kolem Ivo Rittiga je příliš mnoho podivných událostí | Archiv

  Národní centrála proti organizovanému zločinu, expozitura Hradec Králové, zahájila trestní stíhání dvou osob pro zločin zkrácení daně. MSB Legal měl připravit stát o téměř 40 milionů korun. „Svým jednáním měli zkrátit daň z příjmu nejméně o 38 milionů korun,“ uvedli žalobci.  

  Nejasnosti kolem Komárka a tajných odposlechů
   

  Podle informací Lidových novin je zmíněný zásah výsledkem několikaletého šetření. Na MSB Legal ukázal v prosinci Jiří Komárek, bývalý vysoce postavený důstojník protimafiánské policie. Podle jeho informací se advokát kanceláře MSB Legal David Michal zajímal o vyšetřovatele pražské kriminálky Pavla Nevtípila, jestli nebyl zadržen. 

   

  Lidové noviny také citují, co přesně řekl u soudu Komárek. „Když se (Michal – pozn. red.)dovídá, že pan Nevtípil není mezi zadrženými, tak to do telefonu komentuje slovy:,Tak ten Nevťa (myšleno Nevtípil – pozn. red.) zadržen nebyl,‘“ sdělil soudu Komárek. Podle něj Michal ještě dodal: „To jsem si tedy oddech. Ten byl pro nás klíčový v době, kdy probíhalo Čapí hnízdo.“ (Vyšetřování Čapího hnízda začalo v roce 2015) Komárek přitom vychází z odposlechů v kanceláři Davida Michala.

   

  Komárkova slova ale zpochybnila šéfka pražských vrchních žalobců Bradáčová. „Pan obviněný Komárek obsah odposlechu vámi označené věci nezná a ani je znát nemůže, neb se s nimi nikdy neseznámil. V tomto kontextu je třeba hodnotit obsah i validitu jeho slov. Kvalitu a motivaci obhajoby obviněných obecně blíže nekomentujeme,“ napsala v prosinci Lidovým novinám. Rozpor kupodivu může souviset s tím, že si Komárek u soudu popletl kauzy, ze kterých odposlechy čerpal.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...