Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Zběsilý účetní!

  Hyena! Vraždící účetní obral firmy o 25 milionů korun!

  05.02.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Nejprve si účetní (46) z Trutnova na konci loňského roku vyslechl obvinění z vraždy, teď mu kriminalisté přišili na triko i zpronevěru a podvod! Z tří firemních účtů vyvedl 25 milionů korun! Přesto, že si za práci vydělával asi 120 tisíc měsíčně, nestačilo mu to a klienty okrádal ve velkém!

  účetní lupa
  Účetní propadl hazardu a okrádal klienty. Jednoho i zavraždil. | Internet

  Účetní pracoval externě pro několik firem a používal stejnou taktiku. Nejprve si získal důvěru majitelů a pak je vzal pořádně na hůl. Z účtu firmy šestapadesátiletého podnikatele z Trutnovska odsál několik milionů a nakonec ho zavraždil. Vražda se stala loni dva dny před Štědrým dnem. Podnikateli slíbil, že s ním zajede do banky a část dluhu mu vrátí. Místo toho mu v domě v Trutnově zasadil 30 bodných ran nožem. Jak se ale nyní ukázalo, zavražděný podnikatel nebyl jediný, komu účetní kradl z účtu peníze!  

  Ze svědomitého účetního se stala vraždící bestie. Klienty obral o miliony korun.
   

   

  Účetní hřešil na svou dobrou pověst. Mezi podnikateli byl totiž považován za velmi kvalitního a precizního účetního. V několika případech majitelé firem na jeho podivné machinace přišli, na policii se ale neobrátili. Účetní se obvykle vymluvil na chybu, omluvil se a peníze vrátil. „Mnozí věděli, že účetní propadl hazardu. V té době již obviněný začal vytloukat klín klínem. Peníze, které vrátil, byly většinou z účtů dvou firem zavražděného podnikatele nebo z účtu jedné krkonošské obce. Peníze z těchto účtů používal i pro svoje gamblerství,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. 

   

  Kriminalisté zjistili, že tímto způsobem podvodně vyvedl ze tří účtů, které měl oprávnění spravovat, téměř 25 milionů korun! Za práci si účetní měsíčně vydělával kolem 120 tisíc korun. Tato částka mu ale podle jeho slov nestačila, začal si tedy vypomáhat podvody a zpronevěrou.

   

  Muž je od počátku svého zadržení ve vazbě. Za zpronevěru a podvod může strávit ve vězení až 10 let. Vzhledem k předchozímu obvinění z vraždy hrozí ale obviněnému muži trest až dvacetiletý, případně trest výjimečný.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...