Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  SEBEVRAŽDA VE VĚZNICI

  Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal sebevraždu

  11.01.2018 21:00 / krimi google+ twitter facebook

  Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. Američan byl odsouzen za vraždy svých příbuzných v Brně Ivanovicích, které spáchal v roce 2013.

  Dahlgren lupa
  Kevin Dahlgren | Facebook

  Američan Kevin Dahlgren zabil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u které dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny. Následně utekl do Rakouska, odkud odletěl do USA. Tam byl zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy poté rozhodly o jeho vydání do České republiky.  

  Odsouzen byl na doživotí
   

  Odsouzen byl na doživotí, ale loni v září podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Jeho obhájce navrhoval, aby šel Dahlgren do zabezpečovací detence. Upozorňoval na jeho špatný psychický stav a žádal pro něj i mírnější trest vězení. Dovolání nepolemizovalo s rozhodnutím o vině.

   

  Podle Práva se Dahlgren oběsil na prostěradle. Případ šetří hradecká kriminálka. „Policie šetří úmrtí jednoho vězně na Jičínsku. Totožnost ani příčinu úmrtí zatím nemůžeme sdělit. Výjezdová skupina je na místě a případ řeší. Přesnou příčinu určí až soudní pitva," řekla Právu mluvčí hradecké policie Alena Kacálková.

   

  mak | bleskove.cz

  Témata: Kevin Dahlgren, vrah
  Komentáře ke článku
  loading...