Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEČEKANÝ NÁLEZ

  Mladík bez řidičáku řídil auto plné konopí

  12.01.2018 03:03 / krimi google+ twitter facebook

  Policisté v Jičíně při běžné kontrole řidičů odhalili muže, který neměl ani občanský, ani řidičský průkaz. Navíc ve svém voze převážel konopí ze svého políčka. Údajně z něj vyrábí masti.

  Policejní auto. lupa
  Policisté byli velmi překvapeni nečekaným nálezem | Policejnidenik

  Plné auto konopí odhalili při běžné prohlídce policisté z Obvodního oddělení Jičín. Vozidlo značky Peugeot zastavila policejní hlídka. "Při následné kontrole zjistili, že za volantem sedí mladý muž, který kromě osvědčení o registraci vozidla nedisponuje žádnými jinými doklady. Občanský průkaz prý ztratil a řidičský průkaz nikdy nevlastnil," popsala mluvčí Lenka Burýšková. Provedenou lustrací hlídka zjistila, že se jedná o 21 letého muže z Hradce Králové, který skutečně nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, čímž se dopustil přestupku. Policisté dále vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky na případný alkohol a testu na omamné a psychotropní látky, jejichž výsledek byl negativní.  

  Mladík se vyšetřování bránil a skrýval se
   

  "Při kontrole vozidla však bylo zjištěno, že se v zavazadlovém prostoru nachází vzrostlá, čerstvě vytržená rostlina konopí. Tu prý si mladík dle svého vyjádření vypěstoval pro svoji potřebu údajně za účelem výroby masti," vylíčila Burýšková. Následně muž hlídce ukázal také místo v remízku u jednoho rybníka, kde si rostlinu vypěstoval. Později obviněný mladík policistům také sdělil, že si rostlinu tzv. pojistil před případnými zloději tím, že na ní navěsil rybářské háčky.

   

  Policisté přestupek proti BESIP oznámili příslušnému správním úřadu. Případ s konopím předali kolegům z oddělení obecné kriminality, zabývajícími se problematice toxi, kteří ve věci ihned zahájili úkony trestního řízení. Vzhledem k tomu, že byl však podezřelý nekontaktní, v místě bydliště se nezdržoval a opakovaně se v minulosti dopouštěl protiprávního jednání, vyhlásili po něm policisté pátrání. "Muž byl následně vypátrán policejní hlídkou z Obvodního oddělení Jaroměř poté, co byl zastaven a kontrolován při řízení osobního vozidla značky VW Passat. Policisté jej proto zadrželi a převezli na policejní služebnu," doplnila mluvčí. Od kriminální policie a vyšetřování ÚO Jičín si již vyslechl sdělení obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...