Sobota 17. března 2018
svátek má Vlastimil, zítra Eduard
  NĚMEČTÍ VYDĚRAČI

  Vyděrači po ženě požadovali několik milionů!

  11.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Po rozsáhlé mezinárodní akci zadrželi kriminalisté sedmičlennou skupinu pachatelů, kteří dosti nevybíravým způsobem vydírali ženu z Vysočiny!

  Německá policie lupa
  Dva z vyděračů jsou již ve vazbě a čekají na svůj trest | polizei.rlp.de

  Vyděrači začali na ženu z Vysočiny útočit loni v září. Po ženě požadovali vyplacení částky v řádu milionů korun. Ženě přitom hrozili tím, že pokud peníze nepředá, fyzicky ublíží jí i její rodině! 

  Vyděrači z Bavorska po ženě z Vysočiny požadovali několik milionů korun!
   

   

  „Žena celou věc oznámila policistům a případ jsme si převzali k dalšímu prověřování. Současně jsme přijali potřebná opatření ve vztahu k vydírané ženě. Na základě důsledného operativního šetření jsme postupně získali poznatky, že stopy za pachateli vyděračských útoků na ženu vedou za hranice naší republiky a mohly by za nimi stát osoby žijící v Německu, konkrétně v oblasti Horního Bavorska,“ uvedl k případu vedoucí odboru obecné kriminality Pavel Kubiš.

   

  Kriminalisté z Vysočiny tak navázali kontakt se svými kolegy v Bavorsku a rozjeli rozsáhlou akci, jejímž cílem bylo zadržet všechny podezřelé. „Zásah policistů a kriminalistů z několika německých oddělení se uskutečnil po předchozí důkladné přípravě za účasti kriminalistů z Vysočiny na několika místech v Horním Bavorsku. Jeho výsledkem bylo postupné zadržení sedmi osob,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

   

  Kromě samotného zadržení sedmi vyděračů se při akci podařilo shromáždit také dostatečné množství důkazů k tomu, aby německé justiční orgány poslaly dva z nich do vazby. „S ohledem  na skutečnost, že vyšetřováním případu se zabývají německé policejní orgány a dozorují je tamní justiční orgány, z naší strany nebudeme k tomuto závažnému případu poskytovat žádné další informace,“ dodala Čírtková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...