Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NĚMEČTÍ VYDĚRAČI

  Vyděrači po ženě požadovali několik milionů!

  11.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Po rozsáhlé mezinárodní akci zadrželi kriminalisté sedmičlennou skupinu pachatelů, kteří dosti nevybíravým způsobem vydírali ženu z Vysočiny!

  Německá policie lupa
  Dva z vyděračů jsou již ve vazbě a čekají na svůj trest | polizei.rlp.de

  Vyděrači začali na ženu z Vysočiny útočit loni v září. Po ženě požadovali vyplacení částky v řádu milionů korun. Ženě přitom hrozili tím, že pokud peníze nepředá, fyzicky ublíží jí i její rodině! 

  Vyděrači z Bavorska po ženě z Vysočiny požadovali několik milionů korun!
   

   

  „Žena celou věc oznámila policistům a případ jsme si převzali k dalšímu prověřování. Současně jsme přijali potřebná opatření ve vztahu k vydírané ženě. Na základě důsledného operativního šetření jsme postupně získali poznatky, že stopy za pachateli vyděračských útoků na ženu vedou za hranice naší republiky a mohly by za nimi stát osoby žijící v Německu, konkrétně v oblasti Horního Bavorska,“ uvedl k případu vedoucí odboru obecné kriminality Pavel Kubiš.

   

  Kriminalisté z Vysočiny tak navázali kontakt se svými kolegy v Bavorsku a rozjeli rozsáhlou akci, jejímž cílem bylo zadržet všechny podezřelé. „Zásah policistů a kriminalistů z několika německých oddělení se uskutečnil po předchozí důkladné přípravě za účasti kriminalistů z Vysočiny na několika místech v Horním Bavorsku. Jeho výsledkem bylo postupné zadržení sedmi osob,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

   

  Kromě samotného zadržení sedmi vyděračů se při akci podařilo shromáždit také dostatečné množství důkazů k tomu, aby německé justiční orgány poslaly dva z nich do vazby. „S ohledem  na skutečnost, že vyšetřováním případu se zabývají německé policejní orgány a dozorují je tamní justiční orgány, z naší strany nebudeme k tomuto závažnému případu poskytovat žádné další informace,“ dodala Čírtková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...