Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PODVEDENÝ SENIOR

  Čtveřice podvodníků vylákala ze seniora skoro půl milionu!

  09.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Jeden muž (50) a tři ženy (27, 33 a 33) podvodem vylákali z důvěřivého seniora (81) skoro půl milionu! Senior se naštěstí včas obrátil na policii a ta podvodníkům zatla tipec.

  peníze lupa
  Většinu z 250 tisíc, které ze seniora vylákali, prohráli podvodníci v automatech | Shutterstock

  Podvodníci udeřili na seniora z jedné z obcí na Olomoucku. Nejprve mu zatelefonoval muž s tím, že stařík musí uhradit dluh za telefon po své zesnulé manželce.

   

  Aby podvodník na seniora zatlačil, řekl mu, že v případě nezaplacení by mohl přijít o střechu nad hlavou. „Dohodli se tedy na částce 250 000 korun, kterou měla vyzvednout údajná zástupkyně společnosti. Uvedenou částku pak převzala osobně sedmadvacetiletá obviněná,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. 

  Peníze, které ze staříka vylákali, naházeli do automatů!
   

   

  To však podvodníkům nestačilo. Muž seniora po pár dnech opět kontaktoval a vyrukoval s novou báchorkou! „Tentokrát řekl, že údajná zástupkyně společnosti, která peníze převzala, zahynula při autonehodě a peníze jsou nyní na policii, a oni s nimi nemohou disponovat, a že tedy musí znovu zaplatit 200 000 korun,“ dodala Urbánková. Pro peníze si pak měla přijet další ze „zástupkyň“, tentokrát jedna třiatřicetiletých žen.

   

  V tuto chvíli však senior pojal podezření, že by mohlo jít o podvod, a obrátil se na policii. Následoval bleskový zásah kriminalistů, při kterém byli ještě téhož dne zadrženi všichni podezřelí ve chvíli, kdy si přišli pro další peníze. O další peníze tak dědeček nepřišel. Z prvních 250 tisíc však mnoho nezbylo. Část podvodníci utratili za elektroniku a další zboží, většinu však prohráli v automatech.

   

  Kriminalisté také zjistili, že muž z podvodné čtveřice byl již v minulosti pro obdobnou trestnou činnost trestán. Jako jediný je tak stíhán vazebně. Jemu i všem třem ženám hrozí pro podvodné jednání až pětiletý trest odnětí svobody.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...