Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DĚTI V NEBEZPEČÍ

  Zlákat děti ke schůzce či poslání erotických fotek je velmi snadné!

  08.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Děti se velmi lehce nechají ošálit. Podle průzkumů se děti přes sociální sítě rychle seznamují a ještě rychleji mluví o sexu. Intimní fotky jim často nedělají žádný problém a za peníze jsou ochotné přijít i na schůzku.

  Počítač notebook. lupa
  Internet přináší různé nástrahy | Pixabay

  Téměř desetina dětí se na internetu setkává s erotickými návrhy či dokonce úchyláky. Tvrdí to expert na problematiku sexuálního zneužívání dětí na sociálních sítích Martin Kožíšek. Děti jsou často otevřené tomu, aby s neznámým člověkem na internetu zabředly do hovoru se sexuálním podtextem. Od toho pak vede krátká cesta k poskytnutí intimních fotek.  

  Děti se snadno zapletou s nebezpečnými lidmi
   

  „Chlapci to dělají sami a dobrovolně, protože se na internet chodí seznamovat. Rozhovor sami aktivně stáčí k sexuálním tématům. Pošlou první fotku, aniž by jim útočník sám od sebe něco nabídl,“ řekl Kožíšek v rozhovoru pro Lidovky.cz. Nejčastěji se podle něj útočník vydává na sociálních sítích za dívku a oslovuje další nezletilé díky. Od nich pak získá intimní materiály a pak je vydírá. "Nejčastějšími útočníky jsou lidé ve věku mezi 17 až 25 lety. Znají sociální sítě, znají komunikační nástroje a někdy vědí, jak za sebou zametat digitální stopy," vysvětlil Kožíšek.

   

  Podle dostupných údajů se zdá, že pachatelé si nejprve s dětmi dopisují o tématech, která dítě zajímají. "Až vznikne důvěra, tak přechází k intimnějšímu tématu. U mladých lidí je zajímavé to, že v prvních 20 větách stočí hovor na sex," uvedl pro Lidovky.cz. "V prvních dvaceti větách je zhruba 60 procent dětí, které komunikují se neznámým člověkem na téma sex," dodal. Velké procento dětí je pak ochotno za peníze poslat intimní fotky nebo přijít na schůzku.

   

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...