Úterý 20. března 2018
svátek má Světlana, zítra Radek
  NESKUTEČNÁ LIKVIDACE PŘÍRODY

  Ohavnost! Vandalové zasypali přehradu pneumatikami!

  05.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Neznámý pachatel vysypal stovky pneumatik na dno brněnské nádrže. Způsobil tak nejen finanční újmu, ale zejména uškodil přírodě. Právě kvůli těmto vandalům máme tak špinavé přehrady a vodní nádrže!

  Bagr lupa
  Likvidace černé skládky v brněnské přehradě | Povodí Moravy

  Přibližně 250 kusů pneumatik různých druhů a velikostí odstraňovalo Povodí Moravy, s.p. z brněnské vodní nádrže. Pneumatiky nejspíš do nádrže někdo úmyslně vysypal. "Kvůli náročným podmínkám vodohospodáři povolali i těžkou techniku. Úklid pneumatik značně komplikovalo počasí, nízká teplota vody, ve které dělníci pracovali, a nulová viditelnost pod vodní hladinou," popsal náročný zásah mluvčí vodohospodářů Petr Chmelař.  

  Divíte se, že si v létě nemáte kde zaplavat?
   

  Úklid probíhal na přibližně 400 metrů dlouhém úseku, začínajícím u mostu ve Veverské Bítýšce. Pneumatiky ze dna nádrže odstraňovali zaměstnanci i s pomocí kráčejícího bagru, který je uzpůsobený k práci pod vodní hladinou. "S pomocí jeřábu pak vylovené pneumatiky nakládali na korbu nákladního vozu a odváželi k ekologickému využití do Mokré u Brna," vylíčil Chmelař s tím, že se jedná o několik tun pneumatik.

   


  Odhadované náklady na úklid černé skládky vyjdou na desetitisíce korun. Pneumatiky zřejmě do nádrže někdo vysypal z nákladního vozu, a to přímo z mostu ve Veverské Bítýšce nebo z jeho blízkosti. Proudící voda pak pneumatiky zanesla dál do nádrže. "Objevit pneumatiky na dně vodní nádrže umožnilo až snížení hladiny v nádrži v průběhu prosince. Zda se jedná o přestupek nebo trestný čin je předmětem šetření," dodává Povodí Moravy, s.p. 

  mak | bleskove.cz

  Témata: Brno, nádrž
  Komentáře ke článku
  loading...