Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NESKUTEČNÁ LIKVIDACE PŘÍRODY

  Ohavnost! Vandalové zasypali přehradu pneumatikami!

  05.01.2018 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Neznámý pachatel vysypal stovky pneumatik na dno brněnské nádrže. Způsobil tak nejen finanční újmu, ale zejména uškodil přírodě. Právě kvůli těmto vandalům máme tak špinavé přehrady a vodní nádrže!

  Bagr lupa
  Likvidace černé skládky v brněnské přehradě | Povodí Moravy

  Přibližně 250 kusů pneumatik různých druhů a velikostí odstraňovalo Povodí Moravy, s.p. z brněnské vodní nádrže. Pneumatiky nejspíš do nádrže někdo úmyslně vysypal. "Kvůli náročným podmínkám vodohospodáři povolali i těžkou techniku. Úklid pneumatik značně komplikovalo počasí, nízká teplota vody, ve které dělníci pracovali, a nulová viditelnost pod vodní hladinou," popsal náročný zásah mluvčí vodohospodářů Petr Chmelař.  

  Divíte se, že si v létě nemáte kde zaplavat?
   

  Úklid probíhal na přibližně 400 metrů dlouhém úseku, začínajícím u mostu ve Veverské Bítýšce. Pneumatiky ze dna nádrže odstraňovali zaměstnanci i s pomocí kráčejícího bagru, který je uzpůsobený k práci pod vodní hladinou. "S pomocí jeřábu pak vylovené pneumatiky nakládali na korbu nákladního vozu a odváželi k ekologickému využití do Mokré u Brna," vylíčil Chmelař s tím, že se jedná o několik tun pneumatik.

   


  Odhadované náklady na úklid černé skládky vyjdou na desetitisíce korun. Pneumatiky zřejmě do nádrže někdo vysypal z nákladního vozu, a to přímo z mostu ve Veverské Bítýšce nebo z jeho blízkosti. Proudící voda pak pneumatiky zanesla dál do nádrže. "Objevit pneumatiky na dně vodní nádrže umožnilo až snížení hladiny v nádrži v průběhu prosince. Zda se jedná o přestupek nebo trestný čin je předmětem šetření," dodává Povodí Moravy, s.p. 

  mak | bleskove.cz

  Témata: Brno, nádrž
  Komentáře ke článku
  loading...