Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Špatná zpráva!

  Skandál! Štrougal bez trestu: Smrt lidí mu projde!

  04.02.2016 06:00 / krimi google+ twitter facebook

  Bývalý komunistický premiér a ministr vnitra Lubomír Štrougal zůstane bez trestu. Jeden z mála přeživších soudruhů z minulého režimu nebude stíhán kvůli zodpovědnosti za smrt lidí, kteří zahynuli při snaze o překročení tehdejší státní hranice. Případ byl promlčen, tudíž vyšetřování skončilo!

  Štrougal Lubomír lupa
  Komunistický papaláš se spravedlnosti vyhne! | Tomáš Nosil / Empresa Media / Profimedia.

  Komunistický papaláš se tak spravedlnosti nedočká. O to hůře pro rodiny po obětech, které zemřely při pokusu o překročení bývalé Železné opony. Na ne příliš optimisticky vyhlížející posun v případu upozornil server iDnes.cz. Pak ho potvrdil i mluvčí Úřadu pro vyšetřování a dokumentaci zločinů komunismu Jan Srb.  

  Komunistický premiér a ministr vnitra Lubomír Štrougal nebude souzen za smrt lidí, kteří se za minulého režimu pokusili tajně překročit státní hranice. Případy byly promlčeny!

   

  Policie Štrougala podezírala ze spáchání trestného činu za to, že jako ministr vnitra v letech 1961 až 1965 nezabránil použití vysokého napětí v elektrických zátarasech na západní hranici. Kriminalisté řešili také to, že je Štrougal zodpovědný za smrt lidí, kteří zemřeli na elektrickém plotu na hranicích. Z ničeho ale obviněn nebyl. Promlčecí lhůta, která je podle zákona pět let, uplynula už v roce 1994.

   

  Podle materiálů publikovaných Ústavem pro studium totalitních režimů si československá železná opona v letech 1948 až 1989 vyžádala přes 300 obětí. Strážci hranice zastřelili 143 lidí, elektrický zátaras měl za následek smrt téměř jednoho sta lidí a dva lidé zemřeli po výbuchu min. Mnoho dalších lidí při pokusu o přechod hranice bylo zraněno. Některé oběti či pozůstalí po nich byli po Sametové revoluci odškodněni! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...