Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ADRENALIN

  Moderátor Vlasta Korec pojede Rallye Dakar!

  04.12.2017 13:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Vlasta Korec vyráží na další adrenalinovou jízdu. Během ledna 2018 ujede na Rallye Dakar tisíce kilometrů. Před náročnou cestou mu popřála štěstí také Lucie Bílá a darovala mu vlastnoručně vyráběný růženec z perel.

  Lucie Bílá a Vlasta Korec. lupa
  Lucie Bílá a Vlasta Korec | BARTH Racing Team

  Svou vášní pro terénní auta je už Vlasta Korec známý. Nyní se rozhodl již po šesté vyrazit na nejtěžší a nejnebezpečnější závod světa Rallye DAKAR. S týmem BARTH Racing Team stráví v jižní Americe téměř celý leden 2018, během kterého musí ujet 10 tisíc kilometrů v náročném terénu. „Mým hlavním úkolem je podívat se za dakarskou oponu. Budu divákům zprostředkovávat to, co běžně na rallye DAKAR nevidí. Podíváme se třeba do dakarské kuchyně, jak to vypadá v bivaku a podobně,“ těší se moderátor na to, co ho na Dakaru přesně čeká.  

  Lucie závodní auto polila šampaňským a nakreslila na něj srdce.
    

  Aby se mu na rallye dobře dařilo a vrátil se v pořádku domů, darovala mu před odjezdem Lucie Bílá talisman pro štěstí.  „S Vlastíkem jsme spřízněné duše, a protože jde do extrémních podmínek, tak jsem mu přinesla vlastnoručně vyrobený růženec ze svárovských perel, aby mu přinesl štěstí,“ uvedla česká slavice. K tomu mu ještě na kapotu auta, které společně pokřtili šampaňským, nakreslila symbol srdce. 

   

  Podmínky rallye jsou opravdu extrémní. „Je to náročné především psychicky, ale i fyzicky. Vstává se velmi brzy a spát se chodí velmi pozdě. Na začátku, když jsou závodníci plní sil, se ujede i šest set kilometrů denně. Ke konci naopak třeba jen sto. Za volantem jsme někdy i dvanáct hodin a spíme maximálně pět,“ přiblížil realitu nejtěžší rallye Vlasta Korec.  

   

  Rozhlasový a televizní moderátor se rallye věnuje už deset let. Rallye Dakar 2018 se zúčastní se svým kameramanem Michalem Dvořáčkem. Pojedou ve voze Škoda Kodiaq jako doprovodné vozidlo českého týmu. Ten se skládá ze dvou motorek, dvou čtyřkolek a premiérově i závodního automobilu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...