Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREMIÉRA NOVÉHO FILMU

  Báře Polákové to v Kvartetu mega sluší!

  29.11.2017 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Herečka Bára Poláková je ženou mnoha tváří. Předvedla to i ve filmu Kvarteto, který nyní přichází do kin. Na premiéře byl k vidění nejen režisér Miroslav Krobot či herec Jaroslav Plesl.

  Bára Poláková. lupa
  Bára se umí proměňovat! | Showpix

  Do komedie o čtyřech muzikantech, třicátnících, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí, obsadil režisér Krobot do hlavních rolí Barboru Polákovou a Jaroslava Plesla. Dalších rolí se zhostil Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jiří Schmitzer nebo Jana Štěpánková.  

  Herci se díky filmu naučili hrát na hudební nástroje.
   

  Děj Kvarteta se odehrává v prostředí historické Olomouce. Natáčelo se v Arcidiecézním muzeu nebo v legendární hospodě Ponorka. „Kromě pocty místům, která našim filmům tvoří jakousi aktivní kulisu s vlastní specifickou náladou, jsme se chtěli věnovat tématům, která nás zajímají. V případě Kvarteta se kromě jiného věnujeme tématu hledání štěstí, ke kterému se různí lidé snaží dospět různými cestami,“ vysvětlil scenárista Lubomír Smékal.

   

  Podstatnou roli hraje v Kvartetu také hudba. Kvarteto připravuje pro koncert skladbu významného hudebního skladatele Aloise Piňose, který se jako jeden z prvních českých skladatelů věnoval elektroakustické hudbě a jeho skladby patří dodnes k avantgardě. Film tak zároveň vzdává hold profesoru Piňosovi.

   

  Herci v rámci přípravy na své role dostali každý svého učitele hudby a dlouho před natáčením cvičili na hudební nástroje. „Celý jeden rok před natáčením jsme cvičili. Je to vlastně takový sen. Byla jsem opravdu šťastná, že se můžu kvůli filmu něco nového naučit,“ popsala Barbora Poláková. „Každý týden k nám domů chodil pan učitel a nejdřív jsme drtili stupnice a různá cvičení a potom už rovnou ty konkrétní skladby. Takový roční rychlokurz,“ dodala spokojeně.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...