Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠATY PRO CHARITU

  Beata Rajská šije šaty pro Barbie - pomohou nešťastným dětem

  29.11.2017 17:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Jedinečné šaty pro panenky se budou dražit v Praze. Výtěžek z dražby pomůže dětem, které žijí v Klokáncích a jsou mnohdy v zoufalé situaci.

  Beata Rajská stříhá jedinečnou látku. lupa
  Beata Rajská připravuje pro dražbu jedinečné šaty. | Pink Carpet- Helping Dolls

  Desítky světových módních návrhářů se zapojily do úspěšného charitativního projektu na pomoc Fondu ohrožených dětí. Návrháři ušijí pro panenky Barbie originální šaty. Oblečené panenky do těchto modelů se poté budou dražit během galavečera.  

  Šaty budou šít nejen přední návrháři, ale také některé herečky či zpěvačky.
    

  Projekt s názvem PINK CARPET: HELPING DOLLS propojuje originální módu známých i začínajících českých i zahraničních módních návrhářů s ikonickou panenkou Barbie. Slavnostní galavečer, kde se budou panenky Barbie v jedinečných modelech dražit, se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince 2017 v kostele sv. Anny na Starém Městě v Praze. Celý výtěžek z dražby bude věnován Fondu ohrožených dětí, konkrétně pražským Klokánkům (zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc, pozn. redakce). „Některé děti si prošly otřesnými věcmi. Až si člověk říká, jak to takové malé bytosti můžou vůbec zvládnout a obdivuje tety a všechny lidi kolem, kteří se obětavě o ty děti starají a snaží se jim aspoň trochu jejich bolavé duše zahojit. Pak si také člověk uvědomí, jaké měl štěstí, že měl normální fungující rodinu, kde ho měli rádi,“ zaznělo z úst organizátora akce Františka Anděla.

   

  „Myslím si, že věnovat se opuštěným nebo týraným dětem, je moc důležité a přispět na podobnou věc mi přijde skvělé. Navíc se mi i líbila myšlenka s panenkami,“ potvrzuje jeho slova přední česká návrhářka Beata Rajská. Prozradila také, z čeho vychází její model pro letošní dražbu: „Šaty vychází z mé aktuální kolekce Pipilotta (Pipi Dlouhá punčocha), která je inspirovaná dětstvím. Souvisí s tím, že láska, kterou dostaneme v dětství, nás potom provází celý život. No a Pipi Dlouhá punčocha byla moje nejoblíbenější postavička, proto ten název.“

   

  To, že panenky a jejich modely jsou opravdu jedinečné, dokazuje i výběr materiálu. „Tato látka ještě nikdy nebyla použita a taky nebude. Je to organ látka tkaná ve Švýcarsku, na které jsou dětské kresby, které namalovaly tři holčičky. Unikátní je právě proto, že jsou na ní ty autentické kresby. Tento materiál jsem použila ještě u čtyř mých šatů a to je vše. No a víc na celém světě není,“ rozpovídala se Beata.

   

  Úkolu ušít šaty pro charitativní projekt se zhostily také populární Iva Pazderková a Dagmar Pecková. Z módní branže přijali nabídku návrháři jako Alice Abraham, Klára Nademlýnská nebo Jakub Polanka. Ze zahraničí můžeme jmenovat Eleonoru Stefanel z italské oděvní firmy Stefanel. Zastoupení zde budou mít i šperkaři a návrháři obuvi, takže se můžeme těšit na opravdu zajímavé modely.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...