Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CENA PRO POLITICKOU KAPELU

  Skupina U2 označena za globální ikonu!

  13.11.2017 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Slavná irská čtverka získala další ocenění. Tentokrát ji MTV označila za globální ikonu. Cenu si odnesli také britští Coldplay (za nejlepší rockovou kapelu) nebo kubánsko-americká zpěvačka Camila Cabellová (nej pop zpěvačka).

  U2 Bono. lupa
  Zpěvák Bono je zarputilým bojovníkem za lepší svět. | Youtube

  Irští U2 se proslavili nejen svou specifickou hudbou, ale také dlouhodobým bojem za práva chudých a za lepší svět. I to jsou důvody, proč je mnozí nevnímají jako obyčejnou pop-rockovou kapelu. Zpěvák Bono je mnohdy spíše politikem, než hudebníkem.  

  Čtveřice spolu hraje už od školních let a nyní vydává nové album. Nedávno ukončila turné po Evropě.
   

  Fanoušci nyní vítají nové album U2 Songs Of Experience, které navazuje na předchozí řadovku z roku 2014 s názvem Songs Of Innocence. Desku měli U2 připravenou již koncem loňského roku, po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách však vydání odložili a některé písně přepracovali.

   

  Řekli jsme si: Počkat, musíme se zamyslet nad tou deskou a nad tím, jak souvisí se současným světem. Asi osmdesát procent textů bylo vytvořeno předloni a začátkem roku 2016. A nyní, jak budete jistě souhlasit, je svět trochu jiné místo,“ vysvětloval nečekaný krok kytarista Edge magazínu Rolling Stone zejména v narážce na nečekané zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

   

   „Museli jsme si nechat trochu prostoru ke kreativnímu nadechnutí,“ dodal a přirovnal situaci ve světě ke kyvadlu, které se zvolením Trumpa pohnulo na úplně opačnou stranu.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: U2, cena, MTV, U2, ocenění
  Komentáře ke článku
  loading...