Sobota 17. března 2018
svátek má Vlastimil, zítra Eduard
  CENA PRO POLITICKOU KAPELU

  Skupina U2 označena za globální ikonu!

  13.11.2017 14:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Slavná irská čtverka získala další ocenění. Tentokrát ji MTV označila za globální ikonu. Cenu si odnesli také britští Coldplay (za nejlepší rockovou kapelu) nebo kubánsko-americká zpěvačka Camila Cabellová (nej pop zpěvačka).

  U2 Bono. lupa
  Zpěvák Bono je zarputilým bojovníkem za lepší svět. | Youtube

  Irští U2 se proslavili nejen svou specifickou hudbou, ale také dlouhodobým bojem za práva chudých a za lepší svět. I to jsou důvody, proč je mnozí nevnímají jako obyčejnou pop-rockovou kapelu. Zpěvák Bono je mnohdy spíše politikem, než hudebníkem.  

  Čtveřice spolu hraje už od školních let a nyní vydává nové album. Nedávno ukončila turné po Evropě.
   

  Fanoušci nyní vítají nové album U2 Songs Of Experience, které navazuje na předchozí řadovku z roku 2014 s názvem Songs Of Innocence. Desku měli U2 připravenou již koncem loňského roku, po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách však vydání odložili a některé písně přepracovali.

   

  Řekli jsme si: Počkat, musíme se zamyslet nad tou deskou a nad tím, jak souvisí se současným světem. Asi osmdesát procent textů bylo vytvořeno předloni a začátkem roku 2016. A nyní, jak budete jistě souhlasit, je svět trochu jiné místo,“ vysvětloval nečekaný krok kytarista Edge magazínu Rolling Stone zejména v narážce na nečekané zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

   

   „Museli jsme si nechat trochu prostoru ke kreativnímu nadechnutí,“ dodal a přirovnal situaci ve světě ke kyvadlu, které se zvolením Trumpa pohnulo na úplně opačnou stranu.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: U2, cena, MTV, U2, ocenění
  Komentáře ke článku
  loading...