Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ UDÁLOST

  Žofínský galakoncert k turné Má vlast zažil standig ovation a pomohl neslyšící holčičce!

  09.11.2017 19:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Úvodní koncert k tour Má vlast - 135 let, který se konal na pražském Žofíně a zároveň odstartoval turné, přilákal na 650 lidí v sále a ke všemu pomohl malé Štěpánce z Radonína na nákup nového "ouška". Dalšími koncerty bude šňůra pokračovat, aby kromě skvělého zážitku v každém z měst pomohl neslyšícímu dítěti.

  Smetana lupa
  Smetanova Má vlast zazněla opět po 135 letech na Žofíně! | www.smetana-mavlast.cz

  Právě 135 let uplynulo od chvíle, kdy bylo poprvé uvedeno dílo Bedřicha Smetany - Má vlast. Sám autor jej tehdy už neslyšel, pouze viděl, přišel o sluch. První galakoncert s charitativním podtextem - Pomáháme neslyšícím dětem, skončil fantastickým, několikaminutovým potleskem ve stoje. A vynesl 9818 pro neslyšící Štěpánku.

   

  Díky tomu budou moci rodiče pořídit s pomocí nadace Konto Bariéry dívce nový kochleární implantát, takzvané “ouško”, jak pomůcce Štěpánka říká. „Moc všem děkujeme za podporu a pomoc. Je krásné, že se v dnešní době najde tolik skvělých lidí, kterým osud jiného není lhostejný,” poděkovali rodiče Štěpánky  Brychové z Radotína všem, kteří přispěli.  

  Koncerty Má vlast - 135 let se uskuteční v dalších 6 městech ČR!
   

   

  Vřelý potlesk zazněl ještě před prvními tóny úvodní skladby Vyšehrad, kdy přišla na jeviště Paláce Žofín, jedenáctiletá Štěpánka Brychová, neslyšící dívka z Prahy a pravila lapidárně: „Těším se díky vám na nové ouško", čímž myslela kochleární inplantát, který díky turné Má vlast - 135 let od premiéry, získá.

   

  Velké ovace zažila Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Petrem Chromčákem, který po řadě získaných cen má několikaminutový potlesk na Žofíně jako další své ocenění.

   

  „Pořád je to pro mne sen, děkuji produkční firmě, že jsem dostal důvěru a já mohl dirigovat Mou vlast na Žofíně při příležitosti 135. výročí od premiéry. Budu neskromný, poprvé a naposled : Porazili jsme světově proslulého dirigenta Daniela Barenboima a Vídeňské filharmoniky srdcem... ". Nutno podotknout, že dirigent Petr Chromčák měl na mysli zahajovací koncert letošního Pražského jara...

   

  Mezi diváky galakoncertu byly i známé osobnosti, jako třeba herec a zpěvák David Kraus s maminkou Janou krausovou. „Po sérii jazzových a rockových koncertů jsem si dal Smetanu. Na den přesně 135 let od premiéry na Žofíně, kde byla i tenkrát. Můžu vám říct že to byl z těch všech koncertů ten nejlepší. Hudba mě dojala a zároveň nabila a ještě ve mně posílila vlastenectví. Má vlast je úžasné dílo a bylo krásně zahráno. Celá tahle obnovená premiéra je podle mě výbornej nápad. Ještě bude pár koncertů po Čechách tak jestli jste někde poblíž určitě jděte protože budete mít husinu !!! Bravo Bedřichu!!!," uvedl.

   

  Bývalá hlasatelka, dnes moderátorka a příležitosná herečka Marie Tomsová k tomu řekla. „Prožili jsme nádherný večer, všichni byli skvělí. Syn pravil, že je to "mazec" a babička, maminka mého manžela byla šťastná, protože to pro ní byl dárek k jejím 93. narozeninám. Ještě jednou děkujeme za nádherný zážitek a hluboko smekáme."

   

  Pavel Pásek, filmový producent ocenil jak dílo, tak i filharmonii a dirigenta. „Byl jsem v očekávání, jak se tohoto díla zhostí Severočeská filharmonie Teplice. A musím říct, že jsem odcházel velmi překvapen a nadšen. Fantastické," uvedl, podobně jako sopranistka Iveta Aman. „Krásný koncert a nevšední zážitek. Atmosféra byla skvělá. Všude byla cítit přítomnost Bedřicha Smetany"

   

  Jaroslav Svěcený, houslový virtuos byl po delší době na Žofíně jako host, nikoli jako účinkující.  „Užil jsem si to báječně. Má vlast v podání Severočeské filharmonie Teplice pod vedením Petra Chromčáka byla zahraná velmi spontánně, od srdce. Velmi jsem si koncert užil." 

   

  Další koncerty se odehrají 18. listopadu v Hradci Králové, 3. prosince v Brně, 9. prosince v Ostravě, 10. v Olomouci, 12. v Plzni a 14. prosince zakončí tour své putování tradišně ve Smetanově Litomyšli. I tam pomohou pomocí výtěžku neslyšícím dětem. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...