Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ DÍLO

  Skladatel Barták stěhuje Romea a Julii z Hluboké do Hybernie! Líbačka přímo na tiskovce!

  09.11.2017 18:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Ze Soulu, přes Hlubokou až do Prahy putuje romantický muzikál Zdeňka Bartáka Romeo a Julie. Nově chystané dílo má premiéru za dva týdny v Divadle Hybernia a objeví se v něm celá řada známých zpěváků a herců. Na tiskovce došlo dokonce k líbačce!

  Romeo a Julie lupa
  Představitelé hlavních i vedlejších rolí s producentkou a režisérem Romea a Julie! | Petr Mráček

  Věčný Příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů ROMEO a JULIE podle předlohy Williama Shakespeara, který v jedinečném zpracování hudebního skladatele Zdeňka Bartáka s texty Eduarda Krečmara a hudebního aranžmá Daniela Bartáka a Ivana Zelenky se veleúspěšně hrál v korejském Soulu a následně i na pohádkovém zámku Hluboká, se nyní přesouvá do Prahy. 

   

  „Uvidíte tak napínavé představení se zajímavou scénou, rozmanitými kostýmy, akčními scénami, včetně šermířskými scénami. Mám z toho velikou radost, protože ten příběh je krásný, hudba je úžasná, texty, scéna, kostýmy a myslím si, že jsme také vybrali skvělé obsazení,” pochvaluje si jediná česká muzikálová producentka Ema Krahulíková.  

  Muzikál Romeo a Julie v pražské Hybernii má premiéru 23. listopadu.
   

   

  Zajímavostí bezesporu je i to, že se v pražském nastudování Romea a Julie objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. „Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel či Petr Dopita,” podotkl Zdeněk Barták. Ten za toto dílo dostal v jižní Koreji i dvě prestižní ocenění - muzikálové Oscary. 

   

  Jinak se ale v muzikálu objeví i nové tváře, respektive “staré známé” tváře a hlasy, ale nové právě v tomto obsazení, například: Michaela Bábor Nosková, Ondřej Bábor, Oldřich Kříž, Jiří Zonyga, Martin Pošta, Dita Hořínková, Vlasta Korec, Miloš Knor, Ivana Korolová a celá řada dalších…

   

  Součástí tiskovky byla i ukázka písně "chůvy" v podání Dity Hořínkové, a pak písně z balkónové scény Romea a Julie, tedy Ivany Korolové a Lukáše Randáka. V závěru písně došlo dokonce na romantické políbení!

   

  Kromě ostřílených tváří a hlasů se objeví i některé nové talenty „Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů, kam přišlo přes 200 lidí, vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce,” zdůraznil režisér Roman Štolpa, kterého veřejnost znala doposud jako vesměs televizního, filmového a divadelního herce. „Já zase takový nováček nejsem, svůj první muzikál jsem režíroval už někdy okolo roku 2000. Je to ale krásná práce se skvělými lidmi a krásné téma. Mám z toho radost," dodal režisér. 

   

  Na toho například Michaela Nosková či Vlasta Korec, kteří v díle hrají, prozradili, že když se Štolpovi dílo líbí a je spokojený, tak se i rozpláče...

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...