Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  MÁ ŠTĚSTÍ

  Slavného režiséra za znásilnění stíhat nebudou!

  11.11.2017 11:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Slavného režiséra Romana Polanskeho švýcarská prokuratura nebude stíhat. Čelil zde novému obvinění ze znásilnění v roce 1972. Čin je ale promlčený. A tak má světově známý filmař více štěstí než rozumu!

  Polanski lupa
  Roman Polanski za čin starý 45 let stíhán nebude! | Archiv

  Na 84letého francouzsko-polského režiséra podala trestní oznámení na konci září 61letá Němka. Tvrdila, že ji v patnácti Polanski znásilnil na své chatě v Gstaadu na západě Švýcarska. Nikdo však nechápal, proč s tím šla ven až nyní. Čelí dokonce nařčení, že to udělala kvůli penězům, že chtěla z Polanskeho vysoudit pořádný balík peněz.

   

  Případ starý 45 let byl ovšem promlčen po 15 letech. Navíc by byl těžko prokazatelný. Polanski už je kvůli sexuálnímu styku s nezletilou stíhán ve Spojených státech.  Měl se ho dopustit v roce 1977. O rok později proto uprchl do Francie.  

  Roman Polanski za údajné znásilnění staré 45 let stíhán nebude!
   

   

  K pohlavnímu styku s třináctiletou dívkou se Polanski přiznal, trvá ale na tom, že nešlo o znásilnění, nýbrž o dobrovolný styk. V USA je ale sex s nezletilými považován za znásilnění.

   

  V roce 2009 Polanského zadržela švýcarská policie na cestě do Curychu na základě amerického zatykače. Po několikaměsíčním pobytu v domácím vězení v Gstaadu ho nakonec Švýcarsko odmítlo vydat.

   

  Předloni odmítlo Polanského do Spojených států vydat také Polsko a letos v srpnu losangeleský soud zamítl žádost údajně znásilněné ženy, aby případ ukončil.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...