Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ ŠTĚSTÍ

  Slavného režiséra za znásilnění stíhat nebudou!

  11.11.2017 11:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Slavného režiséra Romana Polanskeho švýcarská prokuratura nebude stíhat. Čelil zde novému obvinění ze znásilnění v roce 1972. Čin je ale promlčený. A tak má světově známý filmař více štěstí než rozumu!

  Polanski lupa
  Roman Polanski za čin starý 45 let stíhán nebude! | Archiv

  Na 84letého francouzsko-polského režiséra podala trestní oznámení na konci září 61letá Němka. Tvrdila, že ji v patnácti Polanski znásilnil na své chatě v Gstaadu na západě Švýcarska. Nikdo však nechápal, proč s tím šla ven až nyní. Čelí dokonce nařčení, že to udělala kvůli penězům, že chtěla z Polanskeho vysoudit pořádný balík peněz.

   

  Případ starý 45 let byl ovšem promlčen po 15 letech. Navíc by byl těžko prokazatelný. Polanski už je kvůli sexuálnímu styku s nezletilou stíhán ve Spojených státech.  Měl se ho dopustit v roce 1977. O rok později proto uprchl do Francie.  

  Roman Polanski za údajné znásilnění staré 45 let stíhán nebude!
   

   

  K pohlavnímu styku s třináctiletou dívkou se Polanski přiznal, trvá ale na tom, že nešlo o znásilnění, nýbrž o dobrovolný styk. V USA je ale sex s nezletilými považován za znásilnění.

   

  V roce 2009 Polanského zadržela švýcarská policie na cestě do Curychu na základě amerického zatykače. Po několikaměsíčním pobytu v domácím vězení v Gstaadu ho nakonec Švýcarsko odmítlo vydat.

   

  Předloni odmítlo Polanského do Spojených států vydat také Polsko a letos v srpnu losangeleský soud zamítl žádost údajně znásilněné ženy, aby případ ukončil.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...