Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ OCENĚNÍ

  Gott bude mít doma slepici!

  12.10.2017 11:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Zlatý a Platinový slavík Karel Gott bude mít doma slepici! A hned zlatou! Nejde o nějakou pejorativní poznámku, ale o fakt. Nejpopulárnější český zpěvák, který je možná ještě slavnější v Německu, získá právě tam nejprestižnější ocenění, které kdysi dostal i český prezident Václav Havel.

  Karel Gott se cítí úměrně svému stavu zatím relativně dobře, ale musí se pořádně hlídat! lupa
  Karel Gott získá v Německu prestižní mediální cenu! | Archiv /L. Hatašová

  Německou mediální cenu Zlatá slepice za celoživotní dílo letos obdrží Gott během slavnostního večera v pátek v Lipsku. Na akci vystoupí také David Garett či skupina The Kelly Family. 

   

  „Karel Gott baví svou hudbou a svým nezaměnitelným hlasem už více než půl století lidi napříč generacemi,“ zdůvodnil rozhodnutí ocenit českého popového zpěváka Stefan Kobus, šéfredaktor časopisu Super-Illu, který spolu se stanicemi MDR a RBB cenu uděluje.

   

  Osobnosti z oblasti sportu, hudby a televizní tvorby, ale i politici a zástupci občanské společnosti dostávají Zlatou slepici od roku 1995. Ocenění ve formě kura domácího je pojmenované na počest německé zpěvačky a kabaretistky Helgy Hahnemannové, které se přezdívalo „Henne“ tedy Slepice.  

  Karel Gott získá v pátek v Německu prestižní mediální ocenění Zlatá slepice!
   

   

  V minulosti cenu dostala řada významných politiků. Kromě Václava Havla, německých exprezidentů Romana Herzoga, Horsta Köhlera a Joachima Gaucka a bývalého německého kancléře Helmuta Kohla a jeho současné nástupkyně Angely Merkelové také třeba bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov a polský exprezident Lech Walesa. Ze sportovců se mohou Zlatou slepicí pyšnit rychlobruslařka Claudia Pechsteinová a tenistka Sabine Lisickiová, ze zpěváků Udo Jürgens, Udo Lindenberg a Nena a z výtvarných umělců třeba Christo.

   

  Karel Gott je v německy mluvících zemích velmi populární. U našich západních sousedů mu přezdívají Zlatý hlas z Prahy a znají ho mimo jiné jako zpěváka úvodní písně seriálu Včelka Mája. 

   

  Jak je známo, Mistr si slepici umístí doma mezi ceny, které už získal. Hlavně nyní, po rekonstrukci jeho domu na Bertramce, bude mít zcela jistě nové čestné místo pro své Slavíky a další ocenění. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...