Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁLE V PRAZE

  S hercem Janem Třískou se můžete vyfotit, nebo se mu podívat do očí! Nevěříte?

  09.10.2017 00:30 / celebrity google+ twitter facebook

  Uplynuly dva týdny, kdy po záhadném pádu nebo skoku do Vltavy z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska (†80). V minulém týdnu se pak uskutečnilo poslední rozloučení v Národním divadle. Stále se s hercem ale kdokoli může v Praze vyfotit, nebo se mu dokonce podívat do očí!

  Tříska lupa
  Takhle před léty dělali odlitky Janu Třískovi na jeho voskovou sochu! | Archiv Grévin Praha

  Každý, kdo si myslí, že jde o nejapný žert a neúctu k herci, se plete. Téměř v realistické podobě je k vidění v největším českém muzeu voskových figurín v Celetné ulici.

   

  „To, co se stalo panu Třískovi, nás nesmírně mrzí. Tohoto velkého herce je nesmírná škoda, ale jsme naopak velmi rádi, že právě u nás si jej mohou fanoušci prohlédnout. Jeho vosková socha je součástí expozice v našem divadle. Jde o jednu z mála sedících figurín a vznikala před lety samozřejmě s jeho souhlasem a aktivní pomocí," prozradila Bleskove.cz marketingová manažerka muzea Daniela Pedret.  

  Téměř realistickou podobu zesnulého Jana Třísky má ve své expozici pražské muzeum Grévin.
   

   

  Socha Jana Třísky vznikala před více jak třemi lety několik měsíců. Herci odlili ruce a díky jeho spolupráci vznikla i téměř věrná podoba. „Dnes si tak každý návštěvník u nás může s 'panem Třískou' pořídit například selfie nebo mu pohlédnout do očí. Je to vlastně taková exkluzivní možnost, jak jej spatřit ve skutečné velikosti," dodala Daniela Pedret.

   

  Jan Tříska má v muzeu také své kamarády - režiséra Miloše Formana, který stojí ve stejném sále. Za ním stojí socha Dagmar Havlové, Gérarda Depardieu nebo Ani Geislerové. V jiné části stojí zase Třískův velký kamarád, exprezident Václav Havel, kterému byl herec za svědka na svatbě právě s Dagmar Havlovou.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...