Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POSLEDNÍ SBOHEM

  Dnes rozloučení s Fialovou, zítra s Třískou! Proč ČT nepostupuje stejně?

  05.10.2017 11:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Dnes se veřejnost, přátelé a kolegové loučí se zesnulou Květou Fialovou (†88). V Divadle ABC přichystalo vedení s rodinou herečky pietní akt. Dát poslední sbohem mohl přijít kdokoli, kdo měl umělkyni rád. V pátek se koná rozloučení s Janem Třískou (†80) v Národním divadle. Proč ale ČT jemu dala přednost?

  Fialová Tříska lupa
  Poslední rozloučení s Fialovou je dnes, s Třískou v pátek! | Archiv

  Zatímco "pohřeb" Květy Fialové se koná v ABC, pohřeb Jana Třísky v Národním divadle. To je v pořádku. Jenomže rozloučení s hercem, který spadl nebo skočil z Karlova mostu bude živě přenášet Česká televize, zatímco o posledním sbohem s herečkou, která zemřela na komplikace spojené s kardiovaskulárními problémy a po boji s Alzheimerem, zaznamená televize jen reportáží. 

   

  „Je snad Květa Fialová něco méně, než Jan Tříska? Nikdo mu neupírá to, že byl skvělý herec. Ale zatímco on utekl do USA, Květa tu zůstala a ne vždy to měla se soudruhy lehké. Byla věřící, nikdy nebyla ve straně a byla tady, kdežto on si žil relativně spokojeně ve Státech," komentují i na sociálních sítích lidí situaci.  

  Poslední rozloučení s Janem Třískou se uskuteční v pátek v Národním divadle!
   

   

  Přátelé a kamarádi, kolegové i fanoušci mohou položit kytičku oběma zesnulým hercům. Pro oba jejich "domovské scény", ať už stávající nebo bývalé, uspořádaly důstojné rozloučení. „Jen o Květě se mluví jako o 'té, co měla ten věk a prostě vlastně už musela odejít', zatímco o panu Třískovi, že vlastně on se nemohl zabít. Že to on by neudělal. Tak já říkám - udělal a úplně v klidu. Nebyl v dobrém psychickém rozpoložení," svěřila se Bleskove.cz jedna z hereckých kolegyň Jana Třísky. 

   

  „Jan Tříska nejspíš už neviděl další smysl života, hodně se bál klasického stáří, bezmocnosti a toho, že zůstane na obtíž. A ti, co říkají, že byl profesionál, že měl úroveň a zodpovědnost, že by nikdy neskočil z Karlova mostu, plácají nesmysly. Nikdo jsme mu do hlavy neviděli. To, že chodil na most jako rituál položit ruku k soše, věděl kde kdo. Ale že by lezl na zábradlí, opakovaně, sedal si tam a v podstatě se odhodlával, to běžně nedělal. Jem přesvědčena, že v momentálním rozpoložení prostě skočil," míní herečka, kterou, stejně jako některé další, překvapilo, že televize odvysílá rozloučení s Třískou, ale s Fialovou nikoli.

   

  „Květa byla zlatá, hodná ženská, která měla svůj svět, své přesvědčení, svůj přístup. A za to jsem ji měla moc ráda a nikdy na ni nezapomenu...," uvedla její nejbližší kamarádka Naďa Konvalinková.

   

  Mnozí také navíc v souvislosti s úmrtím Jana Třísky a pietním rozloučením ve Zlaté kapličce upozorňují i na to, že právě tomuto herci dává vedení divadla zvláštní priority. „Že takhle hezky nenakládali s rozloučením po smrti Luby Skořepové, která na rozdíl od Třísky byla členkou Národního divadla asi padesát let a téměř do své smrti? Zkrátka k někomu se přistupuje tak a k jinému jinak. Někdo může být na jevišti a někomu přeci postačí 'chodba'," zamyslel se další z herců. Podobný názor má i řada diváků. 

   

  Kde spočinou ostatky obou herců - tedy urny s popelem, není ještě jasné. Není vyloučeno, že ostatky Jan Třísky si převeze jeho rodina do USA, a ty Květy Fialové budou uloženy na Slovensku, vedle její maminky, odkud původně herečka pocházela. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...