Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ ZPRÁVA

  Zdeněk Troška v slzách: Zemřela mu milovaná maminka!

  04.10.2017 14:20 / celebrity google+ twitter facebook

  Velmi smutná zpráva přišla ze slavných filmových Hoštic u Volyně. Zdejšímu rodákovi Zdeňku Troškovi (64) zemřela v pondělí jeho milovaná maminka Růžena. Bylo jí 89 let. Více než rok byla v rehabilitační nemocnici ve Volyni, kde také skonala.

  Troška a maminka lupa
  Pro Zdeňka Trošku i jeho bratra Pavla je odchod maminky obrovou ztrátou! | Archiv M. Podhora

  Pro režiséra Sluncí, sen, v nichž si dokonce Růžena Trošková i zahrála maminku "doktora Káji", je to obrovská a nesmírně bolestná zpráva. Zprávu o úmrtí režisérovy maminky přinesl exkluzivně web Sedmička.

   

   „Zdeněk svou maminku neskutečně miloval. Byla pro něj vším, stejně jako pro jeho bratra Pavla," svěřila se Bleskove.cz rodinná známá. Naše redakce se pokusila Trošku kontaktovat, jeho telefon je ale nedostupný a na e-mailový dotaz nedpověděl. Zcela logicky nechce být rušen, prožívá obrovskou bolest. 

   

  Před šesti lety zemřel jejich otec Václav Troška, který si v trilogii z Hoštic zahrál “starého Konopníka”. Sám Zdeněk Troška se ke skonu milované maminky nechce příliš vyjadřovat, protože i přesto, že její stav nebyl v posledních měsících dobrý a bylo jasné, že se blíží završení jejího života, stále doufal, že pár měsíců tu jeho nejbližší člověk ještě bude.

   

  Režisér, který momentálně pracuje na pohádce Čertoviny, jenž přijde v lednu do kin, za maminkou do volyňské nemocnice jezdil velmi často a pravidelně. „A když nemůžu já, je tam brácha Pavel s rodinou a různí příbuzní s sousedé z Hoštic,” svěřil se před časem Troška s tím, že o maminku bylo dobře postaráno.  

  Maminka režiséra Zdeňka Trošky zemřela ve věku 89 let!
   

   

  Do zařízení se dostala poté, co skončila zcela dehydrovaná a zesláblá v nemocnici, když ji postihla silná viróza a jako každý starý člověk příliš nepila. V rehabilitačním středisku jí pak dali poměrně dobře dohromady. Ovšem postupem věku a času se její stav zhoršoval. Růžena Trošková byla podle svých synů i přátel “tou nejhodnější ženskou pod sluncem”.

   

  „Maminka je moje všechno - přítelkyně, rádce, kritik. Je to nesmírně laskavá, srdečná, hodná a vzdělaná dáma, která i rozumí legraci. Když jsem napsal Slunce, seno, jahody, tak jsem jí to dal tenkrát přečíst. Ona odložila brýle na stůl, podívala se na mě a řekla - ,Taky jsi tam o nás všechno psát nemusel´,” vzpomínal často režisér na reakci maminky před začátkem realizace filmu a trilogie, která vstoupila do filmových dějin.

   

  Poslední rozloučení s maminkou Zdeňka Trošky se uskuteční nejspíš koncem tohoto týdne na hřbitově v Hošticích, kde bude režisérova maminka pochována do rodinné hrobky. Zcela jistě se s ní přijde rozloučit velká spousta příbuzných, přátel a sousedů. Růžena Trošková byla totiž oblíbená v celém širokém okolí.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...