Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOBRÁ ZPRÁVA

  Nejenom Nohavica, ale i zesnulá Špinarová dostane státní cenu! I když už „jen" memoriam !

  12.09.2017 00:05 / celebrity google+ twitter facebook

  Sice pozdě, ale přece! V březnu zesnulá Věra Špinarová, dostane státní vyznamenání. Pětašedesátiletou zpěvačku 28. října na Pražském hradě ocení prezident Miloš Zeman.

  Špinarová Věra lupa
  Věra Špinarová se dočká státního vyznamenání, ale až po své smrti! | Archiv Prima

  Přestože Zeman i předchozí prezidenti Klaus i Havel to mohli udělat už dávno, neudělali to. A tak nezbývá, než Špinarovou, která měla fantastický hlas a milovaly ji statisíce lidí, ocenit už jen "in memoriam".

   

  Sám prezident to prozradil v rozhovoru pro Deník minulý týden, když byl na návštěvě Moravskoslezského kraje. Mnozí lidé to vítají, zvlášť pak její věrní fanoušci, ale někteří namítají, že je to dost pozdě.

   

  „Proč to neudělal prezident už dříve? Je škoda, že takové osobnosti oceňujeme až po jejich smrti," pozastavila se paní Jana z Ostravy.  

  Je velká škoda, že si Špinarové v Praze všimli až po její smrti, řekl producent Petr Šiška.
   

   

  „Každý prezident má plné právo ocenit práci toho, o kom si myslí, že si vyznamenání zaslouží. Věrka Špinarová si státní vyznamenání určitě zaslouží. Ale bohužel, jedná se o ocenění in memoriam. Je opravdu velkou škodou, že si jí v Praze všimli až po její smrti…,“ uvedl i Petr Šiška, známý producent, textař, s tím, že je ale dobře, že bude jméno Špinarová oceněno.

   

  Jejím největším hitem se bezesporu stala melodie z filmu Tenkrát na západě s českým textem Zbyška Malého, tedy píseň Jednoho dne se vrátíš. Ale zpívala i celou řadu dalších hitů, které se lidem dostaly pod kůži. 

   

  Právě letos na podzim měla jet Věra Špinarová spolu s kamarádkou a kolegyní Heidi Janků tour. To se bohužel neuskuteční. K tomu ještě před měsícem zemřel Špinarové první a Janků současný manžel Ivo Pavlík, kterému bylo 84 let. 

   

  Kromě Špinarové, ocení Miloš Zeman státním vyznamenáním dalšího zpívajícího umělce. Tentokrát živého - bude jím Jarek Nohavica. 

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...