Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAJÍMAVÝ PROJEKT

  Krampol se konečně zřejmě setká se svým velikým idolem! Snad to ještě stihne...!

  11.08.2017 00:20 / celebrity google+ twitter facebook

  Legenda francouzského filmového plátna, Jean-Paul Belmondo, poprvé napsal autobiografii. V českém překladu vyjde kniha na podzim. Jeho vzpomínky zároveň jako audioknihu nenačítá nikdo jiný než jeho český dabér Jiří Krampol.

  Krampol lupa
  Jiří Krampol se snad konečně osobně sejde s Jeanem Paulem Belmondem! | ShowPIx

  Právě Krampol propůjčil J. P. Belmondovi svůj hlas v téměř třicítce filmů. A možná se mu konečně splní sen, setkat se se svým idolem a člověkem, který v českých filmech hovoří jeho hlasem.

   

  „Strašně ho chci ještě vidět, je to skvělý chlap. Proto tam za ním pojedu. To bych si pak vyčítal, že jsem ho třeba nestihl,“ řekl Jiří Krampol.

   

  Autobiografickou knihu Tisíc životů vydal Belmondo loni. Ve svých třiaosmdesáti letech vzpomínal na dlouhou hereckou kariéru. „On opravdu tisíc životů zažil. Procestoval je, prohýřil, spousta ženských, spousta filmů,“ řekl Jiří Krampol.  

  Jiří Krampol načítá žiotní vzpomínky J. P. Belmoda a rýsuje se i jejich setkání!
   

   

  Před kamerou Belmondo ztvárnil přes osmdesát rolí. Zlomový pro něj byl film U konce s dechem z roku 1960, díky němuž se stal jednou z tváří francouzské nové vlny. Do paměti většinových diváků se pak vepsal Mužem z Ria či snímky Policajt nebo Rošťák a Bezva finta, při jehož natáčení skončil v nemocnici. Belmondo byl totiž známý tím, že se nenechával zastupovat kaskadéry.

   

  Belmondo naposledy natočil film v roce 2008. Šlo o komorní drama s názvem Muž a jeho pes. Sedm let poté, co po mozkové příhodě částečně ochrnul. Za celoživotní dílo ho ocenil festival v Cannes a je i držitelem nejvyššího francouzského státního vyznamenání. Ještě před autobiografií bilancoval svůj život ve filmu Belmondo o Belmondovi, který o něm natočil jeho syn Paul.

   

  Český překlad knihy o Belmondově životě, včetně audioverze, vyjde v říjnu. Životopis doplní album fotografií zachycujících nezapomenutelné momenty z kariéry tohoto svůdníka i kaskadéra. Nyní se rýsuje setkání, které by se mělo uskutečnit ve Francii. Snad to ještě Krampol stihne, protože Belmondo není ve zcela nejlepší zdravotní kondici... 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...