Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NĚDĚLNÍ ROZHOVOR

  OSMANY LAFFITA: Když relaxuji, koukám na telenovely!

  11.06.2017 11:50 / celebrity google+ twitter facebook

  Je zcela originální, výjimečný, nekonvenční a kreativní! Takový je návrhář, designér a showman Osmany Laffita. S vekým profesionálem kubánského původu, který mnoho let žije v Česku i se svým partnerem Guyem a obléká řadu celebrit, si Bleskove.cz povídalo i o jeho plánech, včetně velké přehlídky v Teplicích!

  Osmany Laffita lupa
  Osmany Laffita je Kubánec žijící a pracující v ČR a úspěšný návrhář a designér! | Archiv O. Laffity

  Osmany, jste hodně známý a uznávaný módní návrhář. Komu jsou vaše díla určena? 

  Nevím, jestli jsem známý a uznávaný, to říkáte vy (úsměv). Podle mne to není až tak moc důležité. Být známý je jednoduché, i když děláte pár blbostí (smích). Během nějakých večírků o vás kdejaký bulvár píše kdeco. Tady je člověk známý, ale i zapomenutý velmi rychle. Souhlasím s tím, že jsem návrhář...

   

  Jste zbytečně skromý, to vás šlechtí. Nicméně pro koho jsou vaše modely určeny? 

  Mohu říct, že vlastně pro každého. Pro kohokoli, kdo chce mít něco originálního, nekonvenčního a "nekonfekčního", co lze běžně koupit. Šiji pro klienty, kteří nemají strach být elegantní, originální a až tak elegantní, že to v dnešní době překvapuje. Snad lehce extravagantní, ale to dělá právě lidi zajímavými. Moje modely nejsou “unisex”. U mě chlap je chlap a žena je zkrátka dáma!

   

  Oblékáte spíše ženy nebo i muže?

  Oblékám oboje, jak ženy, tak i muže. Vždy podle individuálního přání a nápadu. Nebráním se ničemu a přání klienta je pro mě zásadní. Chci, aby se v tom daný zákazník či zákaznice cítili dobře, příjemně. 

   

  Kde hledáte inspiraci? 

  Ani sám nevím. Beru tužku, papír a skleničku vína. A nějak začínám navrhovat. Nemůžu říct, že hudba, příroda nebo kytky mě inspirují. Mě inspiruje možná lidské tělo.

   

  U vás ale nejde pouze o oblečení, ale i doplňky. Populární jsou třeba brýle. Jak vás právě toto napadlo?

  Asi stejně jako sklo, porcelán, šperky, obuv... Víte, móda je byznys, ne umění. I když samozřejmě se uměním může stát.

   

  Je nějaké specifikum, co se navrhování brýlí týče?

  Asi je důležité, jako v jakémkoli jiném byznysu, že produkt, který prodáváte, se líbí. Že zaujme, a pak dostáváte nové a nové nápady. A také je důležitý tvar obličeje daného klienta a jeho pocity, nálady...  

  Osmany Laffita je předním a uznávaným návrhářem a designérem žijícím a pracujícím v ČR!
   

   

  Zabýváte se spíš světovými trendy, nebo hledáte vlastní inspiraci a hledáte, co na trhu není?

  Samozřejmě, že člověk nežije pod kamenem, tak vidí, co se děje kolem něj. Neustále musí být ve střehu a mít přehled. Ale řekl bych, že mám svůj styl a že moje modely jsou trochu nadčasové. Proto, aby zákazník po půl roce nemusel oblečení nebo třeba ty brýle vyhodit, nebo nechtěl nosit, protože už to “není in”! 

   

  Jaké preferujete materiály, barvy, střihy, tvary? 

  Preferuji navrhování zimních kolekcí, což je zvláštní vzhledem k tomu, že jsem Kubánec (smích). Mám rád krásné materiály a barvy, ale realita od trhu je zákazník a jeho přání. Oni chtějí třeba více černé než třeba zelené barvy. Moje modely mají tvář, siluetu…

   

  Může si vaše modely, ať už oděvní nebo dopňkové, dovolit téměř každý? 

  Téměř každý. Samozřejmě to nejsou věci nějak zásadně levné, ale ty základní věci ani nějak předražené. Nutno podotknout, že jsou to originální věci, ne sériové. Ne každý si může koupit auto, ale to neznamená, že třeba taková škodovka nemůže být taky šíleně drahá…

   

  V současné době se zabýváte jakými projekty?

  O projektech se nemá moc mluvit, jinak se neuskuteční. Ale řeknu snad to, že se nenudím a pracuji a pracuji… Ale třeba se koncem června moc těším do Teplic. Byl jsem osloven, abych tam měl v rámci Fashion Weeku, který je poměrně unikátní, protože bude na kolonádě, svou večerní přehlídku. Sám jsem na to zvědav, ale zároveň všechny tímto srdečně zvu! 

   

  Jak odpočíváte, když skutečně nemusíte nic dělat?

  Koukám na telenovely. To snad ví každý… Nebo pracuji na zahradě. Máme v Nižboru velkou zahradu, naše zvířátka, nebo čtu a sleduji nové trendy... (smích)

   

  Je váš partner Guy vaším prvním rádcem, kritikem?

  Jsme team se vším všudy. Takže vlastně ano… a určitě o věcech hodně diskutujeme. Je to důležité, aby člověk měl i posouzení někoho dalšího v tu první chvíli. 

   

  Jaké máte profesní či osobní plány do budoucna? 

  Samozřejmě jít dál svou životní cestou. Dělat to, co mě baví, co si dovolím říct, umím… Myslím si, že to je ta největší svoboda, kterou mám tu čest mít.

   

  Prozradíte nějaké vaše životní motto nebo moudro, které vás v životě provází? 

  Carpe Diem - Užívej dne!

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...